پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ ؛
پیروزی شاگردان لوزانو با شور ایرانی و وزیر خوش‌قدم/ ضربِ شست ایران چشم صرب‌ها را درآورد!
تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی هفته سوم لیگ جهانی ۲۰۱۶ در خانه مقابل تیم ملی صربستان به پیروزی رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار، تیم ملی والیبال کشورمان در بازی اول هفته سوم لیگ جهانی 2016 از ساعت 21 امشب (جمعه) در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی مقابل تیم‌ ملی صربستان قرار گرفت و موفق شد با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی برسد و اولین شکست صرب‌ها در این مسابقات را رقم بزند.

رائول لوزانو که پس از قبول هدایت تیم ملی والیبال ایران برای نخستین بار در سالن آزادی به مصاف حریفان خود می‌رفت در شروع بازی مقابل صربستان از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.

صرب‌ها با وجود اینکه به‌خاطر حادثه تروریستی استانبول با 2 روز تأخیر به تهران آمده بودند اما در همان ابتدای بازی نشان دادند که با وجود فشار وحشتناک تماشاگران ایرانی برای باخت به تهران نیامده‌اند. حملات مؤثر بازیکنان صربستان، عامل برتری این تیم در ست نخست بود. این ست با برتری 25 بر 18 صربستان به پایان رسید.

تیم ایران در پایان ست نخست، 11 امتیاز از اسپک و 6 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان صربستان نیز 14 امتیاز از اسپک،‌ یک امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آوردند.

در ست دوم علاوه بر نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش، بازیکنان آرژانتین هم برای دیدن بازی تیم ملی ایتالیا، حریف بعدی خود به سالن آمدند.

لوزانو در این ست برای رفع مشکل دریافت اول از ترکیب حمزه زرینی و علی مباشری استفاده کرد اما برای متوقف کردن سرویس و دفاع‌های بازیکنان صربستان کافی نبود. افت روحی بازیکنان ایران، شاید بزرگ‌ترین مشکل آنها در ابتدای ست دوم بود که با 2 دفاع روی تور بازیکنان ایران جبران شد. دو تیم پابه‌پای هم تا امتیاز 20 پیش رفتند. سرمربی صربستان در حالی که تیمش 21 بر 20 عقب بود تقاضای وقت استراحت فنی کرد. همین زمان باعث شد تا آنها 23 بر 22 پیش بیفتند. اسپک خارج از زمین حمزه زرینی و یک جای خالی از مهاجم صربستان،‌ امتیازهای 24 و 25 را به صربستان داد. این ست 25 بر 22 به پایان رسید.

تیم ایران در پایان ست دوم، 18 امتیاز از اسپک، 5 امتیاز از دفاع و 17 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان صربستان نیز 29 امتیاز از اسپک،‌ 5 امتیاز از دفاع، 2 امتیاز از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آوردند.

در ابتدای ست سوم، محمود گودرزی، وزیر ورزش و همچنین غلامرضا شعبانی بهار، معاون ورزش همگانی وزارت ورزش هم به جمع تماشاگران حاضر در سالن اضافه شدند.

قدرت حملات ایران در این ست بیشتر و اشتباهات بازیکنان کمتر شد. شاگردان لوزانو تا امتیاز 23 از حریف پیش بودند ولی اشتباه مجتبی میرزاجان‌پور در رد کردن توپ، نتیجه را 23 بر 22 کرد. او اشتباهش را با اسپک بعدی جبران کرد و ایران 24 بر 22 پیش افتاد. دفاع بی‌نقص زرینی و موسوی، ایران را 25 بر 22 در این ست برنده کرد.

تیم ایران در پایان ست سوم، 32 امتیاز از اسپک،‌ 6 امتیاز از دفاع، یک امتیاز مستقیم سرویس و 25 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان صربستان نیز 42 امتیاز از اسپک،‌ 6 امتیاز از دفاع، 5 امتیاز از سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آوردند.

انگیزه و جنگندگی، حلقه گمشده تیم ملی والیبال در این بازی بود که پس از پیروزی در ست سوم و در ابتدای ست چهارم به تیم ایران بازگشت. نخستین وقت استراحت فنی یک صحنه مشکوک و با ویدئوچک در امتیاز 8 بر 7 به‌سود ایران رقم خورد. در امتیاز 10 بر 10 مساوی، درگیری لفظی شدیدی بین بازیکنان ایران و صربستان در گرفت که در این صحنه سعید معروف برای لحظاتی از زیر تور رد شد و به زمین حریف رفت. داور بازی به معروف و یکی از بازیکنان صربستان کارت نشان داد. دومین وقت استراحت فنی نیز در امتیاز 16 بر 15 به‌سود ایران به دست آمد. تیم صربستان با استفاده از اشتباهات بازیکنان ایران، تا امتیاز 23 پیش آمد ولی در نهایت 25 بر 23 باخت تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم در نهایت حساسیت آغاز شد و دو تیم در امتیاز 8 بر 6 به‌سود صربستان برای نخستین وقت استراحت فنی نزد مربیان خود رفتند. 2 امتیاز متوالی از بازیکنان ایران، نتیجه را 8 بر 8 مساوی و سپس 10 بر 9 به‌سود ایران کرد. دفاع سعید معروف، تیم ایران را به امتیاز رساند. حملات صرب‌ها نتیجه را در امتیاز 11 مساوی کرد. چهره مضطرب و عصبی داورزنی که زیر لب برای پیروزی تیمش دعا می‌کرد، دیدنی بود. تیم ایران در این ست با نتیجه 16 بر 14 و در مجموع 3 بر 2 برنده شد تا نخستین شکست صرب‌ها در لیگ جهانی 2016 رقم بخورد. تماشاگران ایرانی نقش بسزایی در این پیروزی داشتند.

تیم ایران در پایان این بازی، 51 امتیاز از اسپک،‌ 14 امتیاز از دفاع، 2 امتیاز مستقیم سرویس و 37 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان صربستان نیز 59 امتیاز از اسپک،‌ 11 امتیاز از دفاع، 7 امتیاز از سرویس و 31 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آوردند.

در ادامه دیدارهای هفته سوم لیگ جهانی والیبال در تهران، از ساعت 18 روز شنبه صربستان به مصاف آرژانتین می‌رود و تیم ایران از ساعت 21 با ایتالیا روبه‌رو می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .