يكشنبه ۳ تير ۱۳۹۷
شهردار قم:
بدون مشارکت بخش خصوصی مشکل بافت فرسوده حل‌شدنی نیست
فرهنگ‌نگار: شهردار قم گفت: بدون مشارکت بخش خصوصی مشکل بافت فرسوده حل‌شدنی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار، مرتضی سقائیان‌نژاد یکشنبه‌شب در جلسه هم‌اندیشی اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری با اعضای کمیسیون ماده پنج استان قم که در تالار امام جواد(ع)‌ استانداری قم برگزار شد، با بیان اینکه بافت فرسوده بخش قابل توجهی از استان قم را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: مسؤولان ملی باید در رفع مشکل بافت فرسوده با مسؤولان استانی مشارکت مطلوبی داشته باشند.

وی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در رفع مشکل بافت فرسوده تاکید کرد و افزود: شهرداری باید بستر حضور بخش خصوصی را در این مناطق فراهم‌ کند؛ بدون داشتن مدیریت واحد مشکل بافت‌های فرسوده برطرف نمی‌شود.

شهردار قم با تاکید بر اینکه تسهیلات بانکی دولت به شیوه مطلوبی ارائه نمی‌شود، عنوان کرد: بخشودگی 50 درصد عوارض شهرداری در بخش بافت‌های فرسوده مطالبه مردم است زیرا 700 هکتار از شهر قم شرایط بخش‌های بافت فرسوده را دارد اما در مساحت مصوب بافت فرسوده مطرح نشده است.

وی یادآور شد: بدون استفاده از ظرفیت بخش خصوصی مشکل بافت فرسوده حل‌شدنی نیست زیرا مردمی که با وضعیت اقتصادی نامطولب در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند نمی‌توانند تغییراتی در این بافت ایجاد کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .