پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
دشمنان از طریق اختلاف و دشمنی در جامعه نفوذ می کنند
فرهنگ‌نگار: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید هوشیار باشیم و اختلافات درونی را رها و اتحاد را سرلوحه کنیم، گفت: دشمنان از طریق اختلاف و دشمنی در جامعه نفوذ می کنند.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، آیت الله علی اکبر مسعودی خمینی در گفتگو با خبرنگار سایت خبری فرهنگ نگار با اشاره به تلاش دشمن برای تفرقه اندازی بین مسلمانان، اظهار داشت: دشمن برای اینکه بتواند در جامعه ای رخنه کند باید در بین آنها اختلاف به وجود بیاورد.

وی ادامه داد: اگر در جامعه ای اتحاد وجود داشته باشد دشمن نمی تواند در بین آن‌ها دشمنی و اختلاف ایجاد کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: دشمن از قدیم‌الایام تا به امروز بر این موضوع واقف است که  اگر بخواهد در جامعه یا فرقه ای رخنه و نفوذ کند باید در بین آنها اختلاف بیفکند تا حکومت کند،  این مسئله ای است که از سال های دور دشمنان به آن اشاره کرده اند  و در حال عملیاتی کردن آن هستند.

وی اضافه کرد: دشمن در جوامع اسلامی اختلاف، فقر و نابودی را حاکم می کنند و خودشان از این طریق ذخایر مادی و اجتماعی خود را تأمین می کنند پس ما باید کاملا هوشیار باشیم و اختلافات درونی خود را رها و اتحاد را سرلوحه قرار دهیم.

آیت الله مسعودی خمینی با اشاره به اصل وحدت از ابتدای خلقت تاکنون، گفت: ما هرچه داریم از وحدت داریم و اگر وضع انقلاب را مطالعه کنیم خواهیم فهمید که حضرت امام خمینی(ره) به خاطر دعوت به وحدت آن جریان انقلابی را به وجود آورد.

وی بیان داشت: اگر در جامعه اختلافات فکری و عقلی بین افراد هست موضوعی شخصی می باشد در حالی که  باید در بین افراد یک وحدت جامع وجود داشته باشد.

تولیت سابق آستان مقدس فاطمه معصومه(س) با اشاره به اینکه هر فردی باید نظرات و خصوصیات خود را داشته و در مقابل به نظرات دیگران ارزش و احترام بگذارد، ابراز داشت: انقلاب اسلامی به این دلیل پیشرفت کرد که حضرت امام توانست یک جریان جهانی را به وجود بیاورد و از تمام اقوام و سلیقه‌ها دعوت کرد که همه یک‌صدا شوند.

وی ادامه داد: وحدت باید واقعی باشد و در آن افراد نباید یکدیگر را تخریب کنند و همه باید یک‌صدا بگوییم ما یک الله، یک اسلام و یک پیغمبر داریم.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .