پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
آیت الله مسعودی خمینی:
ورود حضرت معصومه (س) به قم تجلی عنایات خدا به مردم این خطه است
آیت الله مسعودی خمینی با اشاره به اینکه حضرت معصومه(س) در مسیر سفر خود اسلام و ولایت را معرفی می کردند، گفت: ورود حضرت معصومه(س) به قم تجلی عنایات خدا به مردم این خطه است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار سایت خبری فرهنگ نگار با اشاره به سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم، اظهار داشت:حضرت معصومه(س) با ورود خود به قم شرافتی به این مکان دادند.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه معصومه(س) از کسانی است که در راه ولایت از مدینه تا قم آمدند و می خواستند به مرو بروند که در این راه سختی های بسیاری را تحمل کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به دیدار خواهر با برادر از جهات ظاهری سفر حضرت معصومه(س) بود، گفت: این بانوی بزرگوار در این راه به تبلغ اسلام اقدام می کردند و ولی فقیه و امام زمان  خود را به مردم در مسیر سفر معرفی می کرد.

وی بیان داشت: حضور حضرت معصومه(س) در قم قبلا توسط ائمه اطهار(ع) در سال های قبل بشارت داده شده بود و به این مسئله اشاره شده بود که قم به وضعی می رسد که تمام شیعیان جهان در این مکان دور هم جمع می شوند.

تولیت سابق آستان مقدس فاطمه معصومه(س( اضافه کرد: حضرت معصومه(س) در مسیر سفر خود قصد ماندن در قم را نداشتند ولی وقتی نزدیک قم شدند اومال آن روز مامون لعنت الله علیه به این بانو یورش بردند و عده زیادی از یاوران و  بستگان ایشان را در نزدیکی ساوه(آوه) به شهادت رساندند که امروز آوه در نزدیکی ساوه هم مورد عنایت اهلبیت(ع) هم می باشد.

وی ادامه داد: طبق گفته تاریخ این حضرت در آنجا به بستر بیماری می روند ولی به نظر من ایشان زخمی می شوند و در قم هم شهید و از دنیا می روند؛ این از آن جهت است که اگر بیماری و تبی بوده است در استراحت چند روز بهبود می یافتند و به راه خود ادامه می دادند در حالی که اینگونه نبود است معلوم می شود.

آیت الله مسعودی خمینی با اشاره به اینکه این بانو با آمدنش به قم درصدد بودند تا مسئله ای را برای شیعیان در آینده بیان کنند، افزود: کریمه اهلبیت(ع) حضرت معصومه(س) در قم حدود 17روز در منزل یکی از بزرگان حضور داشتند و بعد هم از دنیا می روند که در باغ بابلان که آن روز یک باغی بزرگی بوده است به خاک سپرده می شوند.

وی با اشاره به اینکه ورود حضرت معصومه(س) به قم برای معرفی اسلام ، قرآن و ولایت بوده است، خاطرنشان شد: به خاطر وجود این بانو در قم حوزه های علیمه به وجود آمد و از آنجا مراجعی عالیقدر مانند آیت الله بروجردی و امام خمینی(ره) و سایر مراجع بزرگ تعلیم یافتند.

تولیت سابق آستان مقدس فاطمه معصومه(س( در ادامه با اشاره به کرامتی از حضرت معصومه(س)، ابراز داشت:  کرامات حضرت معصومه(س) بسیار است که اکثر چگونگی ظهور این کرامت ها از زبان خود افراد ضبط صوتی و تصویری شده و جهت ارائه به عاشقان ولایت نگهداری می شود که از جمله آن افراد، معلولی بود که از پا فلج شده بود و با ویلچر وارد حرم می شود و با توسل به حضرت و عنایت آن بزرگوار با پای خود از حرم خارج می شود ، معلولی که پزشکان معالج و بیمارستان مربوطه تصدیق کردند که او سه سال بود که فلج شده و امیدی به بهبود حالش نداشته اند ولی با توجهات کریمه اهل بیت سلامتی خود را بازمی یابد.

وی ادامه داد: این نمونه ای از کرامتهای فاطمه معصومه(س) است که شنیده ایم و برای ما نقل کرده اند ولی نمونه جالبی را که خودم از حضرت آیة الله بهجت شنیدم را اینگونه نقل می کنم: ایشان به بنده فرمودند: مطلبی هست که فقط به تو می گویم تا بدانی در چه موقعیتی قرار داری. بعد فرمود: گاهی اوقات حضرت رضا(ع) برآورده شدن بعضی حاجت ها را به حضرت معصومه(س) ارجاع می دهند. همین روزها آقایی پیش من آمد و گفت: حاجتی داشتم به خدمت امام رضا(ع) مشرف شدم و عرض حال کردم به من گفته شد باید بروی قم پیش حضرت معصومه(س). رفتم قم و آنجا حاجتم برآورده شد. بعد فرمودند: مواظب باش ببین کجا هستی، در حرم حضرت معصومه(س) ملائکه ای هستند ناظر بر اعمال و رفتار کسانی که آنجا می روند.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .