پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کارگردان مطرح سینما:
سینمای ایران در پرداختن به حماسه9دی ضعیف عمل کرد
نویسنده و کارگردان مطرح سینما تصریح کرد: متاسفانه سینمای ایران در پرداختن به حماسه 9 دی ضعیف عمل کرده است.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، انسیه شاه حسینی  با اشاره به این که در آستانه سالگرد حماسه 9 دی قرار داریم، اظهار داشت: در حال حاضر وضع به گونه ای است که سینمای ایران مسیر خود را دنبال می کند و انقلاب نیز مسیر خودش را می رود و البته بسیار امیدواریم که این دو خط موازی زمانی به هم برسند.
وی افزود: البته بنده منکر این نیستم که بین بچه های سینما، سینماگران متعهد ارزشمندی داریم که هم هدف و هم انگیزه پرداختن به مسائلی مانند حماسه 9 دی را دارند ، اما همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند تا مساله ای جریان ساز نشود در دست یابی به نتیجه موفق نخواهد بود.
کارگردان فیلم "شب بخیر فرمانده" همچنین تاکید کرد: به نظر بنده پرداختن به حماسه های ملی و اسلامی در سینما به صورت فردی شده به طوری که افراد دغدغه مند در این باره به صورت جزیره ای عمل می کنند و حال آن که این دغدغه های انقلابی می بایست با حمایت مسئولان به یک جریان در سینما تبدیل شود.
وی گفت : به خصوص برای به تصویر کشیدن حماسه 9دی می بایست یک جریان سازی صورت بگیرد تا به این طریق نهرهای کوچک جزیره های انقلابی در سینما به هم بپیوندند و یک رود خروشان به وجود بیاورند که تا به حال این مهم محقق نشده است.
وی اضافه کرد: متاسفانه این مهم نه تنها در حماسه 9دی بلکه در سینمای دفاع مقدس هم رخ نداده است و باید برای حل این موضوعات و درک اهمیت و عظمت مباحثی چون نهم دی و دفاع مقدس و کار کردن درباره این موضوعات فکری جدی کرد.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : 9دی , سینما ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .