پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
ناگفته‌های دستگاه قضا از فتنه 88؛
محسنی اژه ای: مقامات آمریکایی در فتنه 88 علنا وارد میدان شدند/مدعیان تقلب دلیلی برای ادعای خود نداشتند
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برخی ناگفته هایی از فتنه سال 88، گفت: در فتنه سال 88 مقامات آمریکایی و برخی کشور های دیگر علنا وارد صحنه شدند.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار،  حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای  امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در مدرسه علمیه معصومیه قم با اشاره به سخنانی در خصوص فتنه 88، اظهار داشت:ما اگر قدرت خدا را باور کنیم و بعد از ایمان حدود الهی را رعایت کنیم خداوند قول داده است که ما رایاری کندو نصرت خود را شامل همه کند.

وی افزود: خداوند وعده داده است اگر مومنی گناهی انجام داد و خطایی ناخواسته از او سر زد توبه کرد توبه او را قبول کند.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینکه ما در حماسه 9دی سال 88 یکی از قدرت ها الهی را به چشم خود دیدیم، بیان داشت: این واقعه چیزی نبود که بتوان آن را انکار کرد، هر کسی که این واقعه را شاهد بود قدرت خدا در قامت ملت تجلی پیدا کرد، به همین دلیل به این روز یوم الله می گوییم.

وی با اشاره به اینکه  در 9 دی فتنه بزرگی از نظام دفع شد و آنچه که اتفاق افتاد توطئه از پیش طراحی شده بود، ادامه داد: در سال 88 انتخاباتی رخ داد و رقابت شدیدی بین کاندیداها رخ داد، جمعیت کثیری در این انتخابات شرکت کردند، این انتخابات آزاد و پرشور بود و افرادی که رأی نیاوردند ادعای تقلب کردند.

محسنی‌اژه‌ای بیان داشت:همین افرادی که رای نیاوردند ادعای تقلب را سر دادند و گفتند باید انتخابات دوباره برگزار شود که دلیل آنها هم این بود که چون ما رای نیاوردیم پس تقلب شده است و یا سال دوره قبل ما بیشتر رای آوردیم و در حال حاضر کمتر شده است.

وی ادامه داد:برخی دلیل های دیگر این بود که یک هفته مانده به انتخابات ، در برخی شهرها انتخابات برگزار شده است و یا اینکه در برخی شهرها صندوق های انتخابات دزدیده شده و بعد از مدتی دوباره صندوق را برگرداندند و یا اینکه صندوق های انتخاباتی دوطبقه می باشد.

سخنگوی قوه قضائیه با طرح این سؤال که آیا امکان دارد در جمهوری اسلامی در روز روشن در شهری صندوق رأی قرار دهند و رأی مردم را جمع‌آوری کنند؟ خاطرنشان کرد: برخی هم دروغ‌های بزرگی داشتند و وزارت کشور را متهم کردند، خطاب به آن‌ها گفتیم در سال 72 یا 84 وزارت کشور در دست چه کسانی بود و نتیجه انتخابات چه شد؟ شما چندین بار از این راه انتخاب شده‌اید چگونه حالا چنین ادعایی دارید؟

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه از مدت‌ها قبل در مؤسسات مختلف آمریکا در راستای جنگ نرم و به راه انداختن انقلاب مخملی در ایران برنامه داشتند تصریح کرد: 10 ماه در مؤسسات آمریکایی برخی عناصر سیاسی و امنیتی آن برای این انتخابات برنامه ریزی کردند و گزینه‌های خود را برای ادامه مبارزه با جمهوری اسلامی برای براندازی داشتند.

وی اظهار داشت: غربی‌ها و در رأس آن آمریکا می‌گفتند جنگ سرد در ایران جواب نمی‌دهد، محاصره اقتصادی شکست خورده اما اگر بخواهیم کاری انجام دهیم باید در انتخابات ایران انقلاب مخملی را رقم بزنیم. چنانچه کاندیدای مورد نظر هم رأی آورد باید این مبارزه را ادامه دهیم.

محسنی اژه‌ای با تأکید بر اینکه 8 ماه قبل از انتخابات از خارج و برخی در داخل کشور گفتند انتخابات در ایران آزاد نیست عنوان کرد: برخی هم ادعا کردند باید ناظر بین‌المللی بر انتخابات ایران نظارت کند، برخی هم از همان قبل از انتخابات ادعای تقلب را مطرح کردند.

سخنگوی قوه قضاییه با تأکید بر اینکه نخستین کسی که در داخل به صورت رسمی از تریبون عمومی نماز جمعه اعلام کرد که باید مراقب بود تقلب نشود آقای هاشمی رفسنجانی بود، گفت: در آن سال به دلیل ایجاد این  مسائل ستاد انتخاباتی را زودتر تشکیل و چتر اطلاعاتی را در موضوعات مختلف گسترش دادیم، از مرحله ساخت و حمل صندوق‌های آرا تا پلمب صندوق‌ها و طرح و تعداد تعرفه‌ها همه با کنترل کامل بود.

وی با اشاره به اینکه هر کسی که ادعا کرده تقلب کرده حاضریم بحث کارشناسی و استدلالی کنیم چون 8 ماه تمام بر این مسائل نظارت داشتیم افزود: می‌گفتند ما نگفتیم در اخذ آرا و شمارش تقلب شده بلکه دولت کارهایی کرده که مردم به آن‌ها گرایش پیدا کنند، من این مسئله را نفی نمی‌کنم ممکن است دولت‌ها کارهایی هم برای جذب آرا داشته باشند مثل پرداخت معوقات فرهنگیان و... اما این مسئله نمی‌تواند دلیلی برای ادعای تقلب باشد.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: به آن‌ها گفتیم شما ادعا می‌کنید تقلب شده است این سؤال را پرسیدیم اگر همه صندوق‌های آرا بازبینی شد باز هم شما برنده نبودید آیا قبول دارید؟ باز هم گفتند قبول نداریم. گفتیم اگر انتخابات مجدد باز برگزار شد و رأی نیاوردید چه؟ باز هم گفتند قبول ندارند.

سخنگوی قوه قضائیه رفتار مدعیان تقلب را بدعتی در انتخابات در ایران نامید و خاطرنشان کرد: بسیاری از دلسوزان نظام با سران فتنه صحبت کردند و این در شرایطی بود که هنوز آمریکا و غربی‌ها علنی وارد میدان نشده بودند و تعداد قابل‌توجهی از خارج‌نشینان و غیر ایرانی‌ها تحت عنوان تاجر وارد می‌شدند؛ این رفت‌وآمدها نشان می‌داد خبری است.

وی با اشاره به اینکه سران آمریکایی و غربی حرف‌هایی زدند که دخالت در امور کشور بود عنوان کرد: سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با اهداف دیگری توسعه دادند، آموزش رسمی برای مبارزه با نیروهای انتظامی در ایران برگزار کردند و هسته‌های چند نفری از اراذل‌واوباش برای درگیری با بسیج و نیروی انتظامی تشکیل دادند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه برخی از ستادهای انتخاباتی کانونی برای تشکیل مبارزه با سلاح شد تصریح کرد: غربی‌ها آن‌قدر مطمئن بودند که در مسئله سال 88 کار نظام اسلامی تمام است که علناً وارد میدان شدند، همه مقدسات را هدف قرار دادند؛ هتک حرمت ماه رمضان و ماه محرم کردند و ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کردند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: نمی‌توانیم قضاوت کنیم همه از ابتدای امر با غربی‌ها همراه بودند یا نه، اما آنچه مسلم است بعد از آن خیانت، جرم و جنایت بود که اصل نظام و انقلاب و اصول انقلاب را زیر سؤال بردند و مردم را به کشتن دادند.

 

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .