سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
محسنی اژه ای در حاشیه نشست بصیرتی 9 دی؛
کمبود نیرو در دستگاه قضایی منجر به اطاله دادرسی در پرونده های اقتصادی شده است
محسنی اژه ای در حاشیه نشیت بصیرتی مدرسهمعصومیه عامل طولانی شدن برخی پرونده های اقتصادی را کمبود نیرو در دستگاه قضایی دانست.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار،  حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه نشست بصیرتی بسیج مدرسه علمیه معصومیه قم با پاسخ به سوال یکی از طلاب مدرسه معصومیه مبنی بر نبود اقدام سریع در خصوص پرونده های فساد اقتصادی، اظهار داشت: فرایند رسیدگی به برخی پرونده ها طولانی می باشد که این را ما هم قبول داریم .

وی افزود: بخشی از روند طولانی شدن این پرونده ها، حجم پرونده هایی که وجود دارد با قاضی و کارمندی که قوه قضائیه دارد تناسب ندارد.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: ما تلاش کرده ایم در برنامه پنج توسعه چهار هزار قاضی را جذب کنیم که این مسئله اتفاق افتاد و این چهار هزار نفر تا مشغول کار شوند و تجربه کسب کنند اندکی زمان می برد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درخواست داشتیم  از مجلس و دولت که در برنامه ششم هم اجازه جذب 4هزار نفر دیگر  داده شود، بیان داشت: در خصوص این مسئله دولت که صددرصد مخالف است و می گوید که من با این تعداد مخالف هستم  ولی امیدواریم که در مجلس به تصویب برسد و بتوانیم جذب داشته باشیم.

محسنی اژه‌ای به طولانی بودن برخی پروندها اشاره کرد و گفت: یکی از دلایلی که پرونده ها طول می کشد پرونده هایی است که نیاز به کارشناسی دارد بعضی از پرونده ها بدون نظر متخصص و کارشناس ، قاضی نمی تواند کاری کند و حکمی دهد البته نمی گوییم که کارشناسی موضوعیت دارد ولی گاهی زمان ها تقریبا رسیدن به نظری که قاضی باید بدهد راهی جز نظر متخصص و کارشناس ندارد.

وی اضافه کرد: در قانون اجازه داده شده است که تا 5 الی 6 بار به نظر کارشناسی اعتراض شود که همین روند کار را طولانی می کند.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه خاطرنشان شد: در یکی از پرونده های بابک زنجانی که هنوز بازداشت نبود یک ملک در تهران  5بار کارشناسی شد که بار اول حدود 750میلیارد تومان قیمت داده شد که اعتراض شد و در کارشناسی دوم در همان هفته 1700میلیارد تومان قیمت داده شد که باز هم در همان هفته اعتراض شد و کارشناسی قیمت 8هزار میلیارد تومان را تعیین کرد.

وی اضافه کرد: این مسئله معلوم می کند که این قیمت گذاری ها دورغ است و در این مسئله اقدام کردیم که منجر به دستگیری کارشناس، محضردار و دیگر عوامل شد که  در داخل این پرونده ، پرونده دیگری تشکیل شد.

محسنی اژه ای در خاتمه افزود: در کل این روند طولانی شدن برخی پرونده ها را قبول داریم و باید هرچه سریعتر پیگیری شود اما ما هم محدودیت ها و مشکلاتی داریم که در مواقعی مانع این کار می شود.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .