پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
مدیر حوزه های علمیه:
مبناهای اسلامی و انقلابی مورد تهاجم است / حوزه، دانشگاه و آموزش و پرورش سه رکن حرکت کشور است
مدیر حوزه های علمیه با اشاره به اینکه حوزه، دانشگاه و آموزش و پرورش سه رکن حرکت کشور است، گفت: مبناهای اسلامی و انقلابی مورد تهاجم است.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، آیت الله اعرافی، پیش از ظهر امروز در همایش «حوزه انقلابی؛ پشتوانه علمی، معنوی و سیاسی نظام اسلامی» که در سالن اجتماعات مدرسه عالی دارالشفای قم برگزار شد، با اشاره به اینکه  انقلابی بودن به معنای شور، تحول، ایجاد و تغییر در تمام سطوح و ابعاد می باشد که در ذات و هویت حوزه نهفته است، اظهار داشت: هویت تاریخی حوزه، هویتی است که معادلات عالم و جهان را بر اساس اسلام و ارزش های آن مبتنی نموده و پیگیری می نماید.

وی افزود: بارها شاهد بودیم که حوزه ها و مراجع بزرگ، هنگامی که به انحراف ها رسیده و کج روی ها را دیده اند، اقدامی علمی، عملی و ... نموده  و به گونه های گوناگون در مقابل حاکمیت شیطان ایستادند و این حقیقت انقلابی بودن است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه حقیقت انقلابی بودن آن است که به سیطره شیطان آگاه، حساس بوده و اقدام نمایند، ابراز داشت: بزرگان ما در طول تاریخ این روحیه را داشته اند و هویت اصلی حوزه، نیز هویتی است که در برابر خطا و حاکمیت شیطان حساس است.

وی ابراز داشت: امروز مبناهای اسلامی و انقلابی مورد تهاجم بوده و دشمنان بر آن می تازند و شناخت وضع موجود جهان و آشنایی با تمدن انحرافی امروز بشریت از ضروریات است.

مدیر حوزه های علمیه گفت: تحلیل وضع موجود جهان از ضروریاتی است که باید بر آن واقف باشیم و امام راحل نیز فرموده اند که ما فقیهی را می توانیم در منصب ولایت بنشانیم و او را به عنوان ولی برگزینیم که این نقشه تمدنی جهان را بشناسد.

وی در ادامه بیان داشت: اگر محدوده بحث با غرب را محدوده منافع ملی با دید محدود و جزئی تفسیر کنیم، مباحث درست خواهد شد؛ اما شما گاهی تاریخ و حرکت آن را مشاهده می کنید که در این صورت جریان ها را خواهیم شناخت.

آیت الله اعرافی افزود: حوزه، دانشگاه و آموزش و پرورش سه رکن حرکت کشور است که اگر به این دو نظام و مقوله نپردازد، انقلابی بودن از دل آن خارج نخواهد شد.

 

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : حوزه , اعرافی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .