سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:
بیش از 4هزار دانش آموز ابتدایی استان در طرح حامیان آب قرار دارند/تدوین 3پروژه اقتصاد مقاومتی در استان قم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به تدوین 3پروژه اقتصاد مقاومتی در استان قم، گفت: طرح حامیان آب، یکی از طرح‌های فرهنگی شرکت آب و فاضلاب استان قم بود و 4 هزار و 400 دانش‌آموز دوره ابتدایی در استان زیرپوشش این طرح قرار گرفتند.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، علی جان صادق‌پور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به سالروز تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: امروز 26 سال از تاسیس شرکت های آب و فاضلاب شهری در کشور می گذرد.

وی افزود:در سال 1369 مجلس اساس نامه شرکت آب و فاضلاب را با 19 ماده و 11 تبصره به تصویب رساند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ادامه با اشاره به اینکه قبل از تاسیس شرکت آب و فاضلاب عمدتا متولی آب در شهر ها بر عهده شهرداری بود، گفت: این شرکت یک شخصیت حقوقی و استقلال مالی دارد، براساس قانون دریافت انشعاب‌های آب و فاضلاب باید با هم باشد، همه افراد موظف هستند که در صورت ایجاد شبکه فاضلاب انشعاب آن را دریافت کنند.

وی با اشاره به چند شاخص مهم از زمان تاسیس شرکت آب و فاضلاب، ابراز داشت: جمعیت زیرپوشش شرکت‌های آب و فاضلاب در کشور در ابتدای تاسیس در سال 69، 28 میلیون نفر بود اما اکنون در شهرهای ایران 60 میلیون نفر زیرپوشش شرکت‌های آب و فاضلاب هستند.

صادق‌پور عنوان داشت: در سال 69، 47 تصفیه‌خانه آب در کشور داشتیم، اما اکنون تعداد این تصفیه‌خانه‌ها به 129 مورد مورد رسیده است و در ابتدای تاسیس شرکت‌های آب و فاضلاب، 11 تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور داشتیم، اما اکنون تعداد این تصفیه‌خانه‌ها به 150 مورد رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به آمار استان قم بعد از تاسیس شرکت آب و فاضلاب ، گفت: تعداد افراد زیرپوشش شرکت و فاضلاب آب در استان قم از 750 هزار نفر به یک میلیون و 200 هزار نفر رسیده است که در مجموع 305 هزار انشعاب آب و 71 هزار انشعاب فاضلاب در استان داریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خاطرنشان شد: درجه حرفه ای استان قم 21 می باشد در حالی که در کشور این عدد 18 است و حرفه ای بودن شرکت های آب و فاضلاب به تخصص، تحصیلات وبرخی آیتم های دیگر مربوط می شود.

وی ادامه داد: در کشور به ازای هر هزار و 800 مشترک انشعاب آب، یک کارمند داریم، در حالی که این رقم در استان یک کارمند به ازای هر یک‌هزار و 881 مشترک است.

صادق پور در ادامه با اشاره به شاخص های عملکردی در 9ماهه نخست سال، گفت: در 9ماهه امسال 9هزار آزمون فیزیکی، شیمیایی و میکروبی بر روی آب مصرفی شهروندان انجامگرفته است، راه‌اندازی و افزوده شدن  فاضلاب در شیخ‌آباد با اجرای 1.4 کیلومتر از فاضلاب شهری، 80کیلومتر از خطوط آب رسانی شستشو شده است، بازسازی و نوسازی 20 حلقه چاه در قم و تاکنون 11 هزار انشعاب جدید واگذار شده است.

وی افزود: بیش از 130 هزار تماس مشترکین با سامانه 122 برای حوادث داشته‌اند که این اقدام سبب آن شد که بیش از 40 هزار مراجعه حضوری مردم به این شرکت کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان  با اشاره به سه طرح اقتصاد مقاومتی در شرکت آب و فاضلاب استان، بیان داشت: امسال سه طرح اقتصاد مقاومتی را در شرکت آب و فاضلاب پیگیری کردیم، این طرح‌ها شامل شیرهای کم مصرف، توسعه شبکه فاضلاب و احداث نیروگاه تولید برق در تصفیه‌خانه آب دلیجان است.

وی ادامه داد: همچنین امسال در شرکت آب و فاضلاب استان قم پنج پروژه تحقیقاتی را انجام دادیم و 12 هزار ساعت کلاس آموزشی را برای کارمندان این شرکت برگزار کردیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح حامیان آب، یکی از طرح‌های فرهنگی شرکت آب و فاضلاب استان قم بود و 4 هزار و 400 دانش‌آموز دوره ابتدایی در استان زیرپوشش این طرح قرار گرفتند.

 

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .