پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
راهکار توسعه روابط بین المللی بانکی چیست؟
فرهنگ‌نگار:

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، چندی پیش علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی اذعان داشت که جمهوری اسلامی ایران در راستای سیاستهای اصولی دولت جهت بسط و توسعه همکاری با موسسات بین المللی و بعنوان یکی از اعضاء موسس بانک و با تصویب لایحه اساسنامه بانک توسط مجلس شورای اسلامی و تائید آن توسط شورای نگهبان و پراخت اقساط سهام پذیره نویسی شده خود، فرآیند الحاق جمهوری اسلامی ایران به بانک سرمایه‌گذاری زیر ساخت آسیا را تکمیل نموده است.


بر این اساس وزیر اقتصاد مراتب آمادگی  ایران برای توسعه همکاری‌ها با بانک در سایر حوز‌ها نظیر دریافت کمک‌های فنی و ظرفیت سازی نیروی نسانی برای بانک را مورد تأکید قرار داده است.

محمدرضا غفوری کارشناس بانک  با اشاره به آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری بانکی درحوزه‌های دریافت کمک‌های فنی و ظرفیت سازی نیروی انسانی اظهارداشت: ایجاد زیرساخت های مناسب می تواند روابط بین المللی را برای تعاملات بانکی گسترش دهد.

وی عنوان کرد: آموزش  قوانین و مقررات جهانی به کارکنان نظام بانکی در سنوات گذشته نشان داده که آشنایی و اجرای پروتکل های بین المللی می‌تواند جلوی بسیاری از عوامل خلاف نظام بانکداری از جمله پولشویی را بگیرد.


این کارشناس بانکی با اشاره به اینکه شفافیت مالی می‌تواند موجب ارتقای شبکه بانکی در سطح جهانی شود، بیان داشت: این امر می‌تواند تعاملات بانکی را توسعه دهد که لازمه این موضوع ورود بانک مرکزی و انجام عملیات های مربوط به این امر است.

تعاملات بانک‌های جهانی فرصتی برای بازیابی جایگاه بین المللی


تقی کبیری عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به اینکه توسعه همکاری‌های بانکی به عنوان یک مسأله جای بحث ندارد، عنوان کرد: روابط بین کشور‌ها درحوزه بانکی یکی از عوامل و ملزومات حیات اقتصادی کشورها بوده که این روابط مستلزم وجود قوانین و مقرراتی است که کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.


این عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه قوانین مربوط به بانک‌ها باید مورد بازنگری قرار گیرد، گفت: این مهم باید مورد توجه قرار گیرد و اصلاح نظام بانکداری به گونه ای صورت پذیرد که هم در داخل و هم در سطح بین الملل بتوانیم عملکرد بهتری از سیستم بانکی شاهد باشیم.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : نظام بانکی , وام ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .