پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
دفترچه سوالات آزمون گروه «زبان‌های خارجی» کنکور ۹۶ منتشر شد
فرهنگ‌نگار:

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

تعداد ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر معادل ۵۸.۹۶ درصد زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر معادل ۴۱.۰۴ درصد مرد هستند.

آزمون گروه زبان های خارجی عصر امروز جمعه ۱۶ تیر ماه ۹۶ با رقابت ۱۱۸ هزار و ۴۶۷ نفر در گروه زبان های خارجی برگزار شد.

در گروه زبان های خارجی تعداد ۶ هزار و ۲۶۸ داوطلب اصلی شامل تعداد ۴ هزار و ۵۹۵ نفر معادل ۷۳.۳۱ درصد داوطلبان زن و تعداد یک هزار و ۶۷۳ نفر معادل۲۶.۶۹ درصد داوطلبان مرد ثبت نام کردند.

اما با توجه به اینکه امکان شرکت داوطلبان سایر گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر نیز در این آزمون وجود دارد، در نهایت تعداد ۱۱۸ هزار و ۴۶۷ کارت (با احتساب علاقمندی سایر گروه ها) برای داوطلبان این آزمون صادر شد که از این تعداد ۷۸ هزار و ۲۱۰ نفر معادل ۶۶.۰۲ درصد داوطلب زن و تعداد ۴۰ هزار و ۲۷۵ نفر معادل ۳۳.۹۸ درصد داوطلب مرد هستند.

داوطلبان آزمون گروه زبان های خارجی به ۱۰۰ سئوال عمومی در دفترچه شماره یک در مدت ۷۵ دقیقه و به ۷۰ سوال اختصاصی زبان تخصصی (انگلیسی- فرانسه- آلمانی) در دفترچه شماره دو در مدت ۱۰۵ دقیقه پاسخ دادند. دفترچه های سوالات آزمون این گروه از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه امشب جمعه ۱۶ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد.

گفتنی است؛ آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در کشور و ۲۷ حوزه در ۲۳ کشور دنیا با حضور ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب برگزار شد.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : کنکور , آزمون , سوالات ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .