يكشنبه ۴ تير ۱۳۹۶
آیت الله نوری همدانی:
باید همیشه در برابر فتنه ها هوشیار باشیم/امروز جبهه های ما فرهنگ و جهاد است
فرهنگ‌نگار: آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه امروز جبهه ما جبهه فرهنگ و جهاد است، گفت: فتنه همیشه هست و خاموش نمی شود و ما باید همیشه در برابر فتنه ها هوشیار و بصیر باشیم.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، آیت الله نوری همدانی در دیدار علما، فضلا و طلاب به مناسبت قیام 19 دی با اشاره به اینکه خداوند از ابتدای خلقت انسان ها یک قشری به عنوان انبیاء و ائمه اطهار(ع) برای هدایت و راهنمایی مردم و جهاد فرستاد است، اظهار داشت: امروز هم در حقیقت طلاب،علما و فضلا در امتداد مسیر انبیاء قدم بر می دارند.

 وی افزود: امروز فرهنگ و جهاد وظیفه حوزه است که در گذشته از وظایف انبیاء بوده است و امروز توفیقی برای طلاب شده است تا در این مسیر گام بردارند.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به 3 کتاب مهم و بالینی امام خمینی(ره)، گفت: صحیفه نور امام خمینی در 22 جلد، دفتر تبیان در 5جلد و وصیت نامه امام خمینی(ره) از جمله کتاب هایی می باشد که باید هر طلبه ای آن را بخواند تا فکر و آهنگ حرکت را از آنها بیاموزد.

وی شمن اشاره به اینکه امروز یک جبهه ، جبهه فرهنگ است و جبهه دیگری جهاد است، ادامه داد: وظیفه طلاب این است که باید سعی کنند چراغ روشنی برای جامعه باشند، باید فقیه باشند مانند امام خمینی(ره) که فقیه جهادگر بود که فقیه عالم بود تا توانست در دنیا تاثیر گذار باشد.

این استاد حوزه ابراز داشت: طلاب باید در مسئله فقه و فقاهت  ورود عمیق، جامع و کامل داشته باشند، یک فقیه باید پاسخگوی تمام مسائل دین در دنیا باشد.

وی با اشاره به جبهه فرهنگی، بیان داشت: ذخایر فرهنگی که در ملت ایران وجود دارد بسیار بالاست و هیچ ملتی این ذخایر را ندارد.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه ما افتخار می کنیم  نهج البلاغه که از تمام مسائل سخن گفته است از پیشوای اول ما امیرالمومین می باشد، خاطرنشان شد: باید در حوزه  بحث و درسی از این موضوع وجود داشته باشد.

وی ضمن اشاره به جبهه جهاد، گفت:هیچ امام و پیامبری در مقابل منکرات جامعه ساکت نبوده و در حال حاضر هم باید این گونه باشد و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه انجام شود.

این مرجع تقلید اضافه کرد: فتنه همیشه هست و هرگز خاموش نمی شود و اگر کوچکترین غفلت را بکنیم فتنه خود را نشان می دهد منتها ما باید هوشیار و بصیر باشیم و در این مسیر با قدرت و شهامت حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید همیشه در فتنه مجهز باشیم، افزود: چرا برخی باید در پاسارگاد دور هم جمع شوند و شعار بدهند  و بگویند ما سوریه نمی خواهیم و به کورش سجده کنند ، آیا این فتنه نیست؟

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .