شنبه ۳ تير ۱۳۹۶
نبویان در قم مطرح کرد؛
حقوقدانان فتنه سبز در سال 88 قانون اساسی جدیدی طراحی کرده بودند
فرهنگ‌نگار: نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حقوقدانان فتنه سبز در سال 88 قانون اساسی جدیدی برای کشور طراحی کرده که در آن اسلام و کلمه الله اکبر را در پرچم حذف کرده بودند و اعلام می کردند که حکومت ایران جمهوری می باشد و شعار نه شرقی نه غربی جمهوری ایرانی سر می دادند

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، حجت الاسلام سید محمود نبویان شنبه شب بعد از نماز مغرب و عشاء طی سخنانی به مناسبت دهه بصیرت در مسجد امام حسین(ع) خیابان توحید، با اشاره به اینکه دو نوع رویکرد نسبت به فتنه داریم، اظهارداشت: برای اینکه بدانیم در دیپلماسی خارجی چگونه عمل کنیم باید از عاشورا و امام حسین(ع) چگونه عمل کردن را یاد بگیریم.

وی افزود: نوعی نگاه این است که جوانان را به سال 88 ببریم و آن زمان را به آنها معرفی کنیم در حالی که آن زمان گذشت و تمام شده است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید شمر و یزید زمان خود را بشناسیم، بیان داشت: آن چیزی که امروز مهم است باید گفتمان فتنه را راه بیندازیم و بصیرت امروزی خود را بالا ببریم، امروز باید حواسمان جمع باشد و جریان فتنه را بشناسیم.

وی ادامه داد: جریان فتنه در سال 88 از روی عمد و یا غیر عمد اسلام و انقلاب را مورد هدف قرار داده بود.

نبویان با اشاره به 3پارامتر انقلاب اسلامی ایران، گفت: اولین پارامتر انقلاب ما اسلامی بودن آن می باشد، اسلام تاثیرات خود را در منطقه گذاشته است در قبل از انقلاب اسلامی ایران، اسرائیل به هرکشوری که می خواسته حمل و آنجا را تسخیر می کرد ولی بعد از انقلاب در جنگ لبنان این گونه نبود.

وی اضافه کرد: در زمان شاه برای تغییر وزیر و هر فردی در کشور باید از آمریکا اجازه می گرفتیم ولی امام خمینی(ره) ایران را از دست آمریکا خارج کرد و ایران هم منطقه را از دست آمریکا خارج کرد.

نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه فتنه 88 اسلام و انقلاب را هدف قرار داده بود، تاکید کرد: فتنه 88 برای براندازی اسلام در ایران بود و امروز هم هر جریانی که ارزش های اسلامی را تضعیف کند فتنه می باشد، امروز کسانی که کنسرت های مخالف با ارزش های اسلامی  برگزار می کنند فتنه گر هستند.

وی خاطرنشان شد: حقوق دانان جنبش سبز در فتنه 88 قانون اساسی برای کشور طراحی کرده بودند که در آن اسلام را حذف کرده بودند و یا در پرچم ایران کلمه الله اکبر را حذف کرده بودند، اعلام می کردند که حکومت ایران جمهوری می باشد و شعار نه شرقی نه غربی جمهوری ایرانی می دادند.

نبویان با اشاره به اینکه حقوقدانان جنبش سبز با قانون اساسی خود در حال براندازی نظام بودند، گفت: در فتنه سال 88 تقلب در انتخابات بهانه ای بود تا فتنه گران و دشمنان به اسلام و انقلاب و نظام صدمه بزنند.

وی ادامه داد: آمریکا در صورتی با ما کاری ندارد که اسلام نداشته باشیم وگرن با ما می جنگد، تحریم می کنند و همیشه با ما جنگ دارند.

نماینده سابق مجلس با اشاره به پارامتر بعدی انقلاب، ابراز داشت: هر اسلامی ارزش ندارد، اسلام عربستانی و اسلام آمریکایی اسلام نیست، اسلام باید ولایت فقیه داشته باشدو همین ولایت فقیه در اسلام ما توانسته کشور و اسلام را تا به امروز از تمام هجمه ها سالم پیش ببرد.

وی با اشاره به اینکه هر کسی که در مقابل اسلام و ولایت فقیه ایستاده است فتنه گر است، بیان داشت: انقلاب آمده است که در مقابل زورگویان و کفر یعنی آمریکا ایستادگی کند.

نبویان ادامه داد: امروز هر کسی به سراغ آمریکا می رود در جریان فتنه قرار دارد، کسی که با اوباما دست می دهد یعنی می گوید آمریکا دیگر شیطان نیست و امام خمینی(ره) اشتباه گفته است، آنها در ظاهر با مقام معظم رهبری هستند ولی در عمل مقابل ایشان می ایستند.

وی با اشاره به اینکه دو نوع دیپلماسی داریم، گفت: یک نوع دیپلماسی قرآنی و سیدالشهدایی می باشد و دیپلماسی دیگر لبخندی می باشد که در آن با قرآن کاری ندارند و می گویند که در این نوع دیپلماسی جای عقلانیت است.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : نبویان , انقلاب
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .