شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
سخنگوی شورای شهر مطرح کرد:
کمبود شدید سرانه فضای سبز در مناطق محروم قم/ایجاد فضای سبز در برخی مناطق بسیار هزینه بر است
سخنگوی شورای شهر با اشاره به کمبود سرانه فضای سبز در مناطق محروم بسیار زیاد است، گفت: ایجاد فضای سبز در برخی مناطق بسیار هزینه بر است چرا که ابتدا باید زمین ساخته شده را خریداری سپس تخریب و در ادامه فضای سبز ایجاد کرد.

   عباس ذاکریان در گفتگو با خبرنگار سایت خبری فرهنگ نگار  با اشاره به سرانه فضای سبز در مناطق پرجمعیت استان ، اظهار داشت: سرانه کل فضای سبز شهری متشکل از فضای سبز مجهز شهری و جنگلی تشکیل شده است.

وی افزود:منظور از فضای سبز مجهز شهری همان فضای سبز تفریحی در سطح شهر می باشد که قسمتی از سرانه کل را تشکیل داده است.

سخنگوی شورای شهر با اشاره به اینکه سرانه کل فضای سبز در استان برای هر نفر 14متر مربع می باشد، گفت: این عدد سرانه کل فضای سبز عدد خیلی پایین نیست ولی دو ایراد مهم دارد.

وی به دو عیب این سرانه اشاره کرد و خاطرنشان شد: در این عدد میزان سرانه فضای سبز جنگلی استان خیلی بالا می باشد، یعنی آن میزان فضای سبز تفریحی که که مردم در محلات می توانند از آن استفاده کنند بسیار کم است و عدد واقعی آن زیر 3 متر مربع می باشد و ایراد بعدی هم بحث عدم توزیع مناسب سرانه فضای سبز می باشد.

ذاکریان اضافه کرد: سرانه فضای سبز در برخی از مناطق استان خوب و مناسب است ولی در برخی مناطق فوق العاده فقیر و کم می باشد این  تعادل بخشی به مناطق جز سیاست های اصلی شورا بوده است.

وی ادامه داد: سال گذشته در این خصوص کارشناسی صورت گرفته است و برای تعال بخشی روی این مراکز برا اساس بودجه 96 تمرکز خواهیم کرد.

عضو شورای شهر قم با اشاره به اینکه حدود 60 تا 70میلیارد تومان بودجه برای توسعه فضای سبز استان اعم از تفریحی و جنگی در نظر گرفته شده است، عنوان داشت: این بودجه را برای جبران عقب ماندگی مناطق و محلاتی که کمبود فضای سبز دارند هزینه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: البته این را هم باید قبول کنیم که برخی از مناطق مانند هسته مرکزی شهر، آذر، چهارمردان و برخی از مناطق دیگر که کمبود فضای سبز داریم ایجاد فضای سبز بسیار سخت و هزینه بر می باشد.

ذاکریان با اشاره به سختی ایجاد فضای سبز در این مناطق، بیان داشت: ایجاد فضای سبز در این مناطق بسیار سخت و هزینه بر می باشد چرا که ابتدا باید زمین های ساخته شده را خریداری، تخریب و شروع به ایجاد فضای سبز کرد که بسیار سخت و زمانبر می باشد.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .