شنبه ۳ تير ۱۳۹۶
فعال عرصه اقتصاد مقاومتی؛
دلالان کار تولید را برای تولیدکنندگان سخت کرده اند
یکی از فعالین در عرصه اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه امروزه دلالان در حال رقابت هستند و اگر کسی بخواهد تولیدی را شروع کند با وجود این واسطه ها بسیار سخت و مشکل است.

 مصطفی کاشی پزان یکی از پرورش دهندگان شترمرغ در استان قم در گفتگو با خبرنگار سایت خبری فرهنگ نگار با اشاره به اینکه دکترای دامپزشکی دارد، اظهار داشت: این عرصه را از دوران دانشجویی شروع کردم.

وی ادامه داد: دانشجوی رشته دامپزشکی در گرمسار بودم و این عرصه را در همان مکان آغاز کردم.

این پرورش دهنده شتر مرغ با اشاره به اینکه با 10 شترمرغ استارت کار را زدم، گفت: چند سالی است که این عرصه را به صورت مولد در استان قم ادامه می دهم و در اینجا مجموعه را توسعه داده ام.

وی بیان داشت: سرمایه ثابت ما سرمایه ملک می باشد و از طرفی هم نزدیک به 120میلیون برای خرید دستگاه، شترمرغ و برخی موارد دیگر در این عرصه تزریق نموده ام و می توانم بگویم که درآخر سال گذشته چیزی حدود 70الی 80 میلیون تومان سودآوری داشته است.

کاشی پزان ادامه داد: این سود ما برای یک تجربه حدودا 6ساله می باشد و این گونه نیست که کسی بتواند به راحتی در سال اول این سود را داشته باشد.

وی ضمن توصیه به کسانی که می خواهند وارد این عرصه شوند، خاطرنشان شد: بنده هر روز در مجموعه پرورش شتر مرغ برای افرادی که مراجعه می کنند مشاوره می دهم و هر روز هم چند نفری مراجعه کننده حضور داریم؛ من به آنها توصیه می کنم چگونه استارت کار را بزنند، شتر مرغ را در چه محلی نگهداری کنند،چگونه ضرر نکند، بازار فروش کجاست و برخی موارد دیگری که می تواند برایشان مفید باشد را توصیه می کنم .

این پرورش دهنده ادامه داد: کسانی که می خواهند در این عرصه فعالیت کنند حتما با یک متخصص مشورت کنند تا در آینده بدانند باید چه اقداماتی انجام دهند و از ضرر های احتمالی جلوگیری شود.

وی در ادامه با اشاره به کمک دستگاه های دولتی، افزود: کمک دستگاه های دولتی برای افرادی که می خواهند یک مجموعه کوچک راه اندازی کنند خوب است و آنها هم از نظر وام حمایت می کنند.

کاشی پزان با اشاره به وام 30میلیونی بانک ها، اضافه کرد: این مقدار وام برای واحدهای کوچک مناسب است اما برای واحدی که من دارم کافی و مناسب نیست و این مقدار وام فقط دو دستگاه من را تامین می کند.

وی خاطرنشان شد: جهاد کشاورزی همکاری مناسبی ندارد و آن کمک مناسب را به این گونه مجموعه ها نمی کند.

این پرورش دهنده شتر مرغ با اشاره به اینکه تولید را سخت کرده اند، گفت: امروز فقط دلالان در حال رقابت هستند و کسی که بخواهد تولیدی را شروع کند بسیار مشکل دارد.

وی ادامه داد: ما خودمان جوجه را تولید و بزرگ می کنیم و کشتار آن را انجام می دهیم و در نهایت به بازار ارائه می دهیم که در واقع ما دست واسطه گران را که باعث گران شدن محصول می شود را کم کرده ایم اما باز هم به ما سخت می گیرند که نباید این گونه باشد.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .