جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم:
بیش از 30درصد واحدهای صنعتی در سال گذشته تعطیل بودند
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم با اشاره به اینکه مشکل عمده شهرک های صنعتی مسئله برق و گاز می باشد، گفت: بیش از 30درصد واحدهای صنعتی در سال گذشته تعطیل بودند که از علت های آن کمبود نقدینگی، فقدان و یا اشباع بازار و مشکل تأمین مواد اولیه می باشد.

  اميرطيبي نژاد در گفتگو با خبرنگار فرهنگ نگار با اشاره به برخی مشکلات و نیازهای شهرک های صنعتی استان قم، اظهار داشت: در استان قم 11 شهرک صنعتی داریم که هنوز زمین قابل واگذاری در 9 شهرک وجود دارد.

وی ادامه داد: شهرک صنعتی الغدیر در 55 کیلومتری شهر قم قرار دارد و به دلیل نزدیکی به شهر تهران مورد استقبال سرمایه گذاران از پایتخت کشور قرار گرفته و یکی از شهرک های نمونه است.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم با اشاره به اینکه 65درصد واحدها دارای فعالیت مستمر و مابقی تعطیل می باشند، گفت: علت تعطیلی واحدهای صنعتی شهرک های صنعتی کمبود نقدینگی، فقدان و یا اشباع بازار و مشکل تأمین مواد اولیه هست.

وی اضافه کرد: یکی از واحدهای مهم و تاثیرگذار در امر صادرات ، بحث سنگ استان می باشد که واحدهای مهم این خوشه تعطیل می باشد که باید راه اندازی شود چرا که امکان ایجاد اشتغال فراوانی را فراهم می کند.

طیبی با اشاره به کمبود برق در شهرک های صنعتی، بیان داشت: یکی از چالش های شهرک های صنعتی استان قم کمبود 600 مگاوات برق است که باید وزارت نیرو این کمبود را جبران کند تا بتوانیم از سرمایه گذاران حمایت کنیم.

وی ادامه داد: مشکل دیگر واحدهای صنعتی استان کمبود گاز به میزان 270 هزار مترمکعب بر ساعت در استان می باشد که باید برای تأمین انرژی مورد نیاز واحدهای صنعتی تلاش کنیم.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم با اشاره به کمبود آب و زمین ، خاطرنشان شد: با توجه به وجود برخی مشکلات در این زمینه با کمبود آب به میزان 256 لیتر بر ثانیه مواجه هستیم، همچنین واگذاری زمین به کندی انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: باید زمین های اطراف شهرک صنعتی برای توسعه این شهرک ها رزرو شد و این اراضی صنعتی به صورت پراکنده واگذار نشود؛  امسال 163 هکتار زمین به واحدهای صنعتی استان قم واگذار شده که باید زیرساخت های لازم را در شهرک های صنعتی ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : شهرک های صنعتی , برق , گاز ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .