شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
بودجه نظامی ۶۹۶ میلیارد دلاری آمریکا تصویب شد
فرهنگ‌نگار:

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، به نقل از رویترز؛ مجلس نمایندگان آمریکا به لایحه بودجه نظامی این کشور رای مثبت داد و برای تصویب نهایی، آن را به سنا ارسال کرد.

بودجه نظامی ۶۹۶.۵ میلیارد دلاری آمریکا بسیار بیشتر از رقم درخواستی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور، است که با اکثریت آراء به تصویب رسید.

این لایحه با نام «قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا» مربوط به سال مالی 2018، با 344 رای موافق و 81 رای مخالف به تصویب رسید. یکی از بخش‌های الحاقی به این لایحه، طرحی است که از سوی یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا علیه برنامه موشکی ایران ارائه شده است. 

«روبن کیهوئن»، نماینده دموکرات، طرحی مبنی بر تمدید برخی از محدودیت‌ها علیه برنامه موشکی ایران را پیشنهاد کرده است.

در این لایحه ۶۲۱.۵ میلیارد دلار به بودجه پنتاگون و برنامه‌های هسته‌ای وزارت انرژی و ۷۵ میلیارد دلار به بودجه جنگ اختصاص داده شده است. فقط ۸ نماینده جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان به لایحه بودجه نظامی آمریکا  -که بیش از تقاضای بودجه ۶۰۳ میلیارد دلاری ترامپ بود-رأی منفی دادند و مابقی ۷۳ نماینده مخالف، دموکرات بودند.

پیش از این، قانونی در آمریکا به تصویب رسید که دولت را موظف می‌کند آزمایش‌های موشکی ایران را در حداکثر 48 ساعت به کنگره آمریکا گزارش کند. این طرح در سال 2019  منقضی می‌شود.

در حالی که یک سال تا منقضی شدن این قانون فرصت باقی است؛ «کیهوئن» خواستار تمدید آن تا سال 2022 شد. این نماینده دموکرات از اینکه طرح پیشنهادی وی در لایحه بودجه دفاعی آمریکا گنجانده شد، ابراز خشنودی کرد و مدعی شد: مطمئن شدن از اینکه راهبردی بلندمدت برای جلوگیری از توسعه برنامه موشکی‌ ایران در دست داریم، برای منافع ملی ما ضروری است.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .