جمعه ۱ تير ۱۳۹۷
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قم وعده داد:
تا پایان سال ظرفیت سینماهای قم دوبرابر می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قم با اشاره به اجرای 5 سینما سیار در بخش های قم، گفت: صندلی‌های سینمایی استان قم تا پایان سال حداقل تا دو برابر افزایش می‌یابد.

سید موسی حسینی کاشانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ نگار با اشاره به حوزه سینما در قم ، اظهار داشت: در مبحث سینما در استان قم، فرهنگ و ارشاد سه موضوع مهم در این زمینه را پیگیری می کند.

وی ادامه داد: اولین موضوع ساخت سینما می باشد که این مسئله را می توانیم در مجتمع های تجاری و یا ساخت سینما به صورت مجزا دنبال کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قم با اشاره به موضوع دوم  دیجیتالی کردن مجتمع های فرهنگی ، گفت: می توانیم سالن های مجتمع های تجاری را به تجهیزات دیجیتال  مجهز کنیم تا پخش فیلم داشته باشند.

وی عنوان داشت:طرح سومی که می خواهیم آن را در قم اجرایی کنیم اجرای سینما سیار و یا طرح سلام سینما می باشد.

حسینی کاشانی اضافه کرد: در این مسئله اتاق فرمان پخش فیلم به طور سیار در بخش ها می چرخد و فیلم نمایش می دهد که اولین سینما سیار در بخش کهک اجرا شد که با استقبال خوبی همراه بود.

وی در ادامه بیان داشت: این سینما سیارها به بخش خصوصی تحویل داده می شود و صفر تا صد پخش فیلم ها بر عهده بخش خصوصی است و اولین سینما سیار به سینما ونوس تحویل داده شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قم با اشاره به درخواست 5 سینما سیار برای استان هستیم، خاطرنشان شد: یک سینما سیار دریافت و تحویل شده است و یکی دیگر هم آماده داریم که هنوز تحویل داده نشده است و در تلاش هستیم که سه سینما سیار دیگر هم دریافت کنیم.

وی در ادامه افزود: امیدواریم که در تمام بخش ها بصورت چرخشی سینما سیار داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

 کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .