يكشنبه ۳ تير ۱۳۹۷
دستاورد یک فعال اقتصاد مقاومتی؛
پرورش اردک در زندگی 7 خانواده تحول ایجاد کرد / گوشت اردک در بین مردم شناخته‌شده نیست
یک فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به رمز موفقیت خود در طرح های اقتصاد مقاومتی ، گفت: پرورش اردک در زندگی 7 خانواده تحول ایجاد کرد .

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، بیش از چند سال است که رهبر معظم انقلاب از ضرورت توجه به اقتصاد با تکیه بر توانمندی داخلی صحبت می‌کند، در مراکز استان‌ها نیز به‌صورت منظم جلسات اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود اما در عمل و در بزنگاه‌ها آن طوری که نیاز کشور است عمل نمی‌شود.
حال در شهر قنوات یکی از عرصه‌های اقتصاد مقاومتی برای زندگی7 خانواده نویدبخش بوده و روزهای خوبی را رقم‌زده است.
اسفند 92 کار را شروع کردیم
ابوالفضل قدیری هستم، پرورش اردک را دریکی از عرصه‌های اقتصاد مقاومتی که بسیج سازندگی معرفی کرد از اسفند 92 آغاز کردیم.


در ابتدای کار 5 هزار قطعه اردک گوشتی پرورش می‌دادیم تا این‌که با افزایش کار به 20 هزار قطعه رساندیم.
سرمایه اولیه با احتساب وام سازمان بسیج سازندگی 200 میلیون بود که البته این مبلغ برای خرید زمین هم بود، بدون احتساب زمین می‌توان با 10 میلیون تومان وارد این عرصه شد.
7 نفر به‌صورت مستقیم در این کار مشغول هستند و اشتغال‌زایی غیرمستقیم آن بسیار بیشتر است.
گوشت اردک در بین مردم شناخته‌شده نیست
گوشت اردک در بین مردم شناخته‌شده نیست و برخلاف تصوری که مردم‌دارند این گوشت به‌هیچ‌عنوان بو نمی‌دهد.
طبخ صحیح گوشت اردک می‌تواند یک وعده‌ای غذای لذیذی را برای خانواده‌ها به همراه داشته باشد علاوه بر این گوشت اردک خواص بسیار زیادی دارد به‌خصوص در مقایسه با گوشت مرغ خاصیت زیادی دارد.


طبع گرم گوشت اردک در کنار آهن موجود در آن می‌تواند برای بسیاری از افراد توصیه شود اما متأسفانه با این خاصیت بالا بین مردم ناشناخته است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم توزیع گوشت را در شهر شروع کنیم.
الآن در فروشگاه‌های اصلی شهر این گوشت عرضه می‌شود تا در کنار صادرات به شهرهای شمالی در شهر خودمان هم به میزان زیادی این گوشت عرضه و استفاده شود.
قیمت گوشت اردک آماده به طبخ کیلوئی 10 هزار تومان به فروش می‌شود که در این میان یکی از دلایل تفاوت 10 الی 15 درصدی قیمت گوشت اردک با مرغ، قیمت تمام‌شده آن است.


ضریب تبدیل اردک در مقایسه با مرغ پایین‌تر است به این معنی که حداقل 30 الی 40 درصد اردک نسبت به مرغ خوراک بیشتری می‌خورند.
نهادهای دولتی در ابتدا همکاری نمی‌کردند
در ابتدای کار سنگ‌اندازی زیادی از سوی نهادهای دولتی می‌شد ولی با پیگیری‌های زیادی که انجام شد تا سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی را با این صنعت بیشتر آشنا کردیم و از محل بازدیدهای زیادی انجام دادند تا همکاری‌های آن‌ها بهتر شد.
هنوز لازم است در این زمینه ما حمایت بشویم، به‌خصوص در فصول سرد سال برای گرم کردن سالن‌های پرورش اردک نیاز به سوخت داریم اما به‌سختی می‌توانیم گازوئیل تهیه کنیم.
مطمئن باشید فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی توسعه پیدا کند و اگر فعالان این عرصه‌ها حمایت شوند می‌توانیم یکی از صادرکنندگان مهم منطقه باشیم.
اگر ما ایمان و باور داشته باشیم و حمایت‌های لازم صورت بگیرد قطعاً افراد مستعد و خوش‌فکری در کشور داریم که می‌توانند در عرصه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی گره‌گشای وضعیت کنونی اشتغال باشند.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : پرورش اردک
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .