جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
سردار دهقان
بهم ریختن دو قطب شرق و غرب از پیامدهای جهانی انقلاب اسلامی بود
وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: بهم ریختن دو قطب شرق و غرب و آمریکا و شوروی یکی از آثار و پیامدهای جهانی انقلاب اسلامی بود.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  در خصوص ابعاد بین المللی پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از اتفاقات مهم قرن گذشته، پیروزی انقلاب اسلامی بود. زیرا این انقلاب در نظام دو قطبی شرق و غرب که با رهبری آمریکا و شوروی بر دو قطب بزرگ جهان اداره می شد، رخ داد.

وی افزود: به طوری که این انقلاب نه پیوستگی و وابستگی به غرب داشت و نه وابستگی به شرق، که این یک اتفاق بدیع و بی نظیر بود. چرا که در قرن گذشته انقلاب هایی که رخ می دادند همواره به یکی از دو قطب وابستگی داشت.

استقلال و هویت مستقل یکی از ویژگی های اصلی انقلاب اسلامی است

دهقان ادامه داد: شاید یکی از دلایلی که تحمل وجود انقلاب اسلامی برای هر دو قطب سخت بود، همین استقلال آن بود. به نحوی که در دوره های مختلف و توطئه ها و حوادث مختلفی که برای انقلاب اسلامی رخ داده است، رد پای شوروی و آمریکایی ها را در مخالفت و مقابله با این انقلاب می دیدیم.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح، عنوان داشت: استقلال و هویت مستقل یکی از ویژگی های اصلی انقلاب اسلامی است که تاثیرات آن نه تنها در داخل کشور و بر روی ملت ایران بود، بلکه شاید در بُعد جهانی تاثیرگذارتر بود.

وی تصریح کرد: به خاطر همه دلایلی که ذکر شد، انقلاب اسلامی الگویی شد برای ملت های مسلمان جهانی که با تمسک به آن، جنبش، نهضت و حرکت های آزادی بخش و مستقلی را رقم بزنند.

انقلاب اسلامی به نهضت های رهایی بخش خون تازه ای تزریق کرد

دهقان یادآور شد: انقلاب اسلامی انرژی و انگیزه ای که به نهضت های رهایی بخش همچون آمریکای لاتین و آسیا و همچنین کشورهای مسلمانی همچون افغانستان، عراق، لبنان و فلسطین داده بود، مثل خون تازه ای بود که به آنها تزریق کرد و آنها را به سمت هویت مستقل بدون اتکا به شرق و غرب رهنمون کرد.

وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بیان داشت: به طوری که انقلاب اسلامی باعث شد تا ملت ها به عنوان بازیگران و تصمیم گیران اصلی تحولات مربوط به کشورهای خود وارد میدان عمل شوند.

بهم ریختن دو قطب شرق و غرب از پیامدهای جهانی انقلاب اسلامی بود

وی اضافه کرد: همچنین دگرگونی هایی که بعدا در صحنه بین المللی، بخصوص در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه رخ داد، درواقع بخشی از آثار جهانی انقلاب اسلامی است.

دهقان تصریح کرد: بنابراین می توان گفت که بهم ریختن دو قطب غرب و شرق و آمریکا و شوروی یکی از آثار و پیامدهای جهانی انقلاب اسلامی بود.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح، در پایان خاطرنشان کرد: از سویی دیگر، حس آزادی خواهی و استلال طلبی در بین ملت ها که به عنوان یک الگو از جانب انقلاب اسلامی ارائه شد، اثر مهم و قابل توجهی است.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : سردار دهقان ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .