چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
حجت الاسلام ذوالنور؛
ریشه انقلاب در باور و اعتقادات مردم است
رئیس فراکسیون دفاع و اقتدار ملی مجلس گفت: اگر فردی رو به پیری رفت در حقیقت رو به اُفت می رود و در روایات آمده اگر کسی به 40 سالگی رسید و عصا به دست نگرفت ، عصیان کرده است؛ 40سالگی انقلاب یعنی انقلاب هر چه کهنه تر باشد دلیل بر اقتدار، محبوبیت و توانمندی آن است.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در برنامه تهران 20 شبکه 5 سیما ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و شهادت جانسوز حضرت زهرا (س) و همچنین تهنیت شروع دهه فجر انقلاب اسلامی در خصوص اقتدار و شکوه جمهوری اسلامی اظهار داشت: هر قدرتی خلق اقتدار نمی کند و هر کسی که قدرت داشته باشد مقتدر نیست؛ قدرت تنها یکی از مولفه های اقتدار است و جایگاه حقوقی، محبوبیت و مشروعیت مولفه های دیگری است که به عنوان پشتوانه های اصلی باید باشند تا به اقتدار تبدیل شوند.

وی در تشبیه اقتدار گفت: ممکن است یک قهرمان ورزشکار رزمی که سوار بر یک ماشین گران قیمت است با پلیسی روبرو شود که ماشین خراب و مدل پایینی داشته باشد و و از طرفی توانمندی جسمی خوبی نداشته باشد در این میان طرف مقابل از قدرت خوبی برخوردار است اما بر خلاف پلیس اقتدار  ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان این که یکی از برکات انقلاب ورود اقتدار به کشور بوده است از وحدت ملی نیز به عنوان یکی دیگر از مولفه های اقتدار نام برد و افزود: اگر هماهنگی، وحدت و انسجام وجود نداشته باشد اقتدار هم وجود نخواهد داشت. وحدت ملی زایش اقتدار ملی دارد بنابراین اگر کشوری قدرت و اقتدار خوبی داشته باشد دفاع خوبی هم خواهد داشت.

وی بیان داشت: اقتداری که امروز جمهوری اسلامی را در منطقه صاحب حرف کرده تا اندازه ای که سران نظام سلطه اقرار و اعتراف می کنند جمهوری اسلامی در منطقه نقش شاهین ترازو( ایجاد تعادل) را دارد و می گویند اگر بخواهیم صلح، ثبات، امنیت و آرامش در منطقه حکم فرما باشد جمهوری اسلامی باید یک طرف معادله قدرت باشد و این اقتدار ملی ما به برکت شهدا، وحدت مردم و حضور ملت ایران در صحنه است که زمینه ساز دستیابی کشور ایران به توانمندی هایی است که بتواند در منطقه صاحب حرف باشد.

حجت الاسلام ذوالنور با تأکید بر این که در دنیا بی سابقه است یک انقلاب عمیق و همه جانبه همچون انقلاب اسلامی اتفاق بیافتد، معنای انقلاب را تحول و زیرو شدن عنوان کرد و افزود: انقلاب یعنی دگرگونی ، تحول و تغییر در تمام ارکان و زیر ساخت هایی که در یک جامعه اتفاق می افتد و ما در ساختار سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و ... همواره شاهد تحول و اقتدار بوده ایم.

وی یادآور شد: رأی 2/98 درصد مردم به جمهوری اسلامی نشان از شناخت عمیق مردم دارد زیرا مردم ،جمهوری اسلامی را از قبل انتخاب کرده بودند و با همه این تفاسیر بزرگترین انتخابات با کمترین زمان در ایران برگزار شد که مردم منشاء انتخابات بودند و می توان گفت به تعداد سن انقلاب در کشور انتخابات برگزار شده و این انتخابات به نوعی اقتدار ملی محسوب می شود.

16 هزار شهید ترور برای امنیت کشور تقدیم انقلاب شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که اگر در کشوری اقتدار نباشد امنیت وجود ندارد و به دنبال آن انتخابات صورت نمی گیرد، افزود: با وجود این که در کشور ایران 16 هزار شهید ترور تقدیم انقلاب کرده ایم اما در تمام انتخاباتی که برگزار شده همیشه امنیت کامل حاکم بوده و اقتدار نظام سبب شده که انتخابات سالم بدون این که هیچ رعب و وحشتی در مردم باشد برگزار شود.

حجت الاسلام ذوالنور با یادآوری سخن مقام معظم رهبری مبنی بر این که انقلاب یک موجود زنده ای است که روز به روز به توانمندی و اقتدار آن افزوده می شود، گفت: اکنون روز به روز شاهد تازگی بیشتر در جمهوری اسلامی و ماندگاری هستیم تا حدی که دنیا نتوانسته به انقلاب پایان دهد.

ریشه انقلاب در باور و اعتقادات مردم است

وی چندین عامل را علت ماندگاری انقلاب اسلامی و عمر 40 ساله آن دانست که یکی از این عوامل وجود رهبری جامع الشرایط و با کفایت است و ادامه داد: انقلاب ما ریشه در باورها و اعتقادات مردم دارد و البته حضور و پایداری مردم در صحنه از عوامل حفظ انقلاب اسلامی است.

وی مهمترین مولفه امنیت و اقتدار را حضور مردم و پیوندآن ها با نظام مطرح کرد و افزود: در زمانی که انقلاب ایجاد شد دنیا دو قطبی بود، یک قطب ابرقدرت شرق با اعتقاد و ایده کمونیزم و سوسیالیزم بود و بخش دیگر ابرقدرت غرب با محوریت آمریکا با کاپیتالیسم و سرمایه داری بود ؛ در حقیقت آن ها وحدت خود را در دشمنی با انقلاب دیدند و سعی کردند ایران را در دنیا بایکوت سیاسی کنند؛ اگرچه آمریکایی ها و نظام سلطه تمام قد در مقابل ایران ایستادند اما نتوانستند مرزهای جمهوری اسلامی را ببندند و جمهوری اسلامی هیچ گاه در مرزهای خود محدود نشد.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : ذوالنور , امنیت , مجلس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .