جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
آیت الله علیدوست:
دشمن در فضای مجازی به دنبال تطهیر چهره کثیف رژیم پهلوی است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: متاسفانه امروزه می بینیم که دشمن در فضاهای مجازی واقعیت آن دوران را به گونه ای دیگر نشان و جلوه می دهد و در پی تطهیر چهره منحوس ترین افراد رژیم پهلوی است.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیدوست در خصوص تطهیر چهره پهلوی ها در افکار عمومی، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که معمولا بعد از هر انقلاب یا جریانی وجود دارد این است که نسلی که آن جریان را به وجود آورده اند، جای خود را به نسل بعدی می دهند.

وی افزود: نسل بعدی هم چون در جریان ماجرا نیست، طبیعتا افکارش تابع فضای حاکم و موجود در جامعه می باشد که متاسفانه این پدیده در مورد انقلاب اسلامی ما هم رخ داده است.

پیامدهای انقلاب اسلامی را برای نسل جدید تبیین کنیم

علیدوست ادامه داد: لذا نسلی که از انقلاب چیزی به یاد ندارد یا اصلا در آن دوران متولد نشده بود، بیشتر از کسانی که در آن دوران زیسته و از کل ماجرا باخبر اند، در معرض خطر می باشد. به همین خاطر باید پیامدهای انقلاب اسلامی ایران را برای نسل جدید تبیین کنیم تا دچار اشتباه نشوند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیان داشت: اصل پدیده انقلاب اسلامی ایران پدیده ای مبارک است که وقتی ظهور و بروز کرد، دنیای ما به دو قطب کاپیتولاسیون غرب و سوسیالیسم شرق تقسیم شده بود.

وی تصریح کرد: حتی انقلابیون و مبارزان نیز اگر می خواستند در دنیا تنفسی داشته باشند یا می بایست سیطره غرب و یا سیطره شرق را می پذیرفتند؛ و عملا انقلاب و نهضت ها از واقعیت هایی که دنبال آن بودند تهی می شد.

علیدوست عنوان داشت: به هر حال، انقلاب اسلامی در یک همچین فضایی رخ داد. بنابراین آنچه رخ داده پدیده بزرگی بوده و باید از این پدیده دفاع منطقی داشته باشیم.

دشمن در فضای مجازی در پی تطهیر چهره رژیم پهلوی است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اضافه کرد: فضایی که در آن دوران حاکم بود، نشان می دهد که رژیمی که حاکم بر ایران بود، یک رژیم در مجموع وابسته بود و نمی توانست یا نمی خواست آزادانه برای اداره مملکت خود تصمیم بگیرد.

وی یادآور شد: اما متاسفانه امروزه می بینیم که دشمن در فضاهای مجازی واقعیت آن دوران را به گونه ای دیگر نشان و جلوه می دهد و در پی تطهیر چهره منحوس ترین افراد رژیم پهلوی است.

علیدوست در پایان خاطرنشان کرد: لذا نسل گذشته ما موظفند که نسل جدید را با واقعیت های گذشته آشنا کنند؛ که در غیر اینصورت با این روندی که دشمنان در فضای مجازی پیش گرفته اند، ذهن جوانان ما را به سمت اهداف شوم خود رهنمون می کنند.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : فضای مجازی ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .