جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
نوبری در قم؛
امنیت کشور محصول استقلال انقلاب اسلامی است
آخرین سفیر ایران در اتحاد شوروی گفت: نباید به خاطر نقاط ضعف انقلاب که شامل دزدان، اختلاس گران، فساد و ... می شود، نقاط مثبت انقلاب از جمله سردار سلیمانی ها و امنیت ایران را ندیده گرفت بلکه باید از نقاط مثبت حمایت و پشتیبانی کرد و با نقاط ضعف مبارزه کنیم.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، ناصر نوبری در ادامه نشست های دهه فجر انقلاب در جمع اهالی پردیسان قم ضمن اشاره به مسئولیت های خود در طول تاریخ انقلاب اسلامی به مرور تاریخ قبل از انقلاب و بعد از آن پرداخت و اظهار داشت: در سوابق دیپلماتیک خود دو موضوع استثنایی که هیچ دیپلماتی در ایران چنین سوابقی ندارد از جمله «تبادل پیام امام به گورباچف و دیگری اجرای سران ایران و شوروی » که در تاریخ بعد از انقلاب بی سابقه بود را دارم.

وی افزود: برخی معتقدند انقلاب اسلامی با آمریکا مبارزه کرد و استکبار ستیزی به راه انداخت و باعث شد آمریکا با ایران مقابله کند و نتیجه این مبارزه مشکلاتی برای ایران از جمله مشکلات اقتصادی شده است.

این دیپلمات در ادامه به عنوان یکی از سیستمدارترین فرد در انقلاب اسلامی بیان داشت: مقایسه زمان شاه در ایران با زمان کنونی در فضای مجازی به گونه ای جریان گرفته که انگار زمان شاه در ایران همه چیز گل و بلبل بوده و اکنون جنگ و مشکل اقتصادی وجود دارد!

وی با یادآوری این که استکبار ستیزی انقلاب اسلامی از چنین ایامی (دهه فجر) آغاز شد، گفت: انقلابیون هیچ گاه در ابتدا استکبار ستیزی نکردند و با آمریکا درگیر نشدند بلکه برعکس آمریکا همواره به ایران تعدی کرده و دفاع موضع انقلاب اسلامی بوده است.

نوبری در توضیح این که انقلاب اسلامی هیچ گاه شروع کننده استکبارستیزی نبوده، بیان داشت: اگر به سال 32 برگردیم در می یابیم در آن زمان که حزب الهی ها حاکم نبودند و انقلاب اسلامی هم نبود، استکبار ستیزی و مبارزه با آمریکا وجود نداشت بلکه دکتر مصدق با آمریکا دوست شده بود تا مشکلات ایران را حل کند تا ایران به سمت رفاه برود اما در این میان آمریکا خیانت کرد و از پشت به مصدق خنجر زد.

وی ادامه داد: آمریکا در قبل از انقلاب شروع کننده تهاجم بوده و ایران مقاومت کرد تا دوران امام خمینی(ره) و نهضت 15 خرداد 42 با خروش امام (ره) و برپایی مقدمات انقلاب اسلامی وضعیت به گونه ای پیش رفت که تهاجم آمریکا و مقاومت ایران بیشتر می شد.

سفیر سابق ایران در اتحاد جماهیر شوروی افزود: در دوران انقلاب اسلامی شعار اصلی مردم « استقلال، آزادی جمهوری اسلامی» بود زیرا مردم از زمان دکتر مصدق تا انقلاب اسلامی خواهان آزادی و استقلال بدون دخالت آمریکا بودند.

وی با تأکید بر این که ضد انقلاب ها تاریخ را به صورت برعکس به خورد جوانان ایران در فضای مجازی می دهند، افزود: از قبل از انقلاب و بعد از آن همیشه تهاجم و تجاوز از طرف آمریکا و تدافع از سوی ملت ایران وجود داشت بنابراین این طبیعی است وقتی توطئه آمریکا را در داخل خنثی می کنیم آن ها از طریق کشورهای همسایه به ایران حمله می کنند.

نوبری جنگ دفاع مقدس را محصول تجاوز آمریکا علیه ایران عنوان کرد و افزود: افرادی که می گویند انقلابیون تندرو سفارت آمریکا را گرفتند و علیه آمریکا شعار می دهند، تحریم های آمریکا نتیجه آن می شود؛ با مرور تاریخ متوجه خواهند شد در هر مسئله ای تجاوز و تعدی آمریکا و دفاع ملت ایران وجود داشته است.

وی یادآور شد: دانشمندان ایران با ورود در زمینه هسته ای رشد کردند و توانستند به صورت ملی و بومی سیستم هسته ای را در ایران با هدف صلح آمیز و تأمین انرژی تأسیس کنند.

آخرین سفیر ایران در اتحاد شوروی بیان داشت: اکنون ایران امنیت ترین کشور در منطقه است که محصول استقلال انقلاب اسلامی می باشد و هرگز اجازه دخالت به آمریکا را نمی دهد.

وی در خاتمه با ابراز تأسف از این که انقلاب اسلامی با اختلاس گران مسامحه کرده است ، بیان داشت: نباید به خاطر نقاط ضعف انقلاب که شامل دزدان، اختلاس گران، فساد و ... می شود، نقاط مثبت انقلاب از جمله سردار سلیمانی ها و امنیت ایران را ندیده گرفت بلکه باید از نقاط مثبت حمایت و پشتیبانی کرد و با نقاط ضعف مبارزه کنیم.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : پردیسان , انقلاب ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .