جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
فجر 57 برای غمِ نان نبود که اینک باشد!
دشمن ما چقدر احمق است که نمی‌داند «این ملت برای شکم‌‌هایشان انقلاب نکرده‌اند» که اکنون به خاطر آن بخواهند از انقلاب خود دست بکشند و پا بگذارند بر همه آرمان ها و دستاوردهایشان که از مسیرهای دشواری چون ترور و انفجار و جنگ و البته استقامت و بصیر آن ها را کسب کرده است.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار،

طبق نقشه‌ دشمن، قرار نبود باران ببارد و آتش سرد و سلامت شود؛ قرار نبود عصا، دریا را بشکافد؛ قرار نبود یوسف عزیز مصر شود؛ قرار نبود نوزاد مریم حقیقت را آشکار کند؛ قرار نبود پشه‌ای جان نمرود را بگیرد، قرار نبود مکه توسط مسلمانان، فتح شود؛ قرار نبود خرمشهر آزاد شود؛ قرار نبود بچه‌ها از اروند عبور کنند؛ اصلا قرار نبود انقلاب اسلامی به پیروزی برسد! طبق نقشه دشمن، انقلاب اسلامی یک هفته بعد از ۲۲ بهمن ۵۷ باید سقوط می‌کرد!

اینک همان دشمن به شدت آشنا، با همان نقشه‌های همیشه مغلوب قریب به چهار دهه است که انقلاب اسلامی را هدف گرفته است؛ غافل از اینکه از همین نقطه تاریخ سرانجام راه پیداست، چرا که در این معرکه خدایی رقم زننده سرنوشت است که زحمت بزرگ کردن موسای نوزاد را بر خود فرعون نهاد!

دشمن چقدر احمق است که نمی‌داند «این ملت برای شکم‌‌هایشان انقلاب نکرده‌اند» که اکنون به خاطر آن بخواهند از انقلاب دست بکشند؛ انسانیت،  ناموس، حیا، ذلت‌ناپذیری، آزادی مشروع، استقلال، دفع موج تحقیر خارجیان، پیشرفت با اتکا به توان ملی و احیای احکام اسلام این مردم را به صحنه کشاند تا پیروزی  انقلاب را محقق سازند؛ این ملت درس آزادگی از مولایشان حسین(ع) گرفته‌اند که سال‌ها است با تمام هستی خود و با وجود سختی‌های پی در پی با چنگ و دندان از  این نظام حفاظت می‌کنند.

دشمن چقدر احمق است که نمی‌داند دختران خیابان این انقلاب فرزندان همان پدران و مادرانی هستند که برای حفاظت از حجاب و حیا جان داده‌اند و با علم کردن مانکن‌ها و روسری بر چوب‌ها در معابر شهر نمی‌تواند عقاید آنان را بدزدد! دشمن چقدر احمق است که نمی‌داند «فرزندان عاشورا» را از گزینه نظامی واهمه‌ای نیست، هر چند سخن از جنگ نظامی لافی بیش نیست چرا که اگر قدرتی داشت، امروز به جنگ‌های نیابتی توسط داعش و طالبان و امثال آن‌ها متوسل نمی‌شد و با تجهیز عده‌ای غافل از مسلمانی، رو در روی ملت‌های مسلمان قرار نمی‌گرفت.

دشمن هیچ چیز از این ملت انقلابی نمی‌داند! و همین است که هر روز محاسباتش را به بن بست می‌کشاند! تحریم می‌کند و حیران می‌شود از مقاومت این مردم، او چه می‌فهمد فرزند «رمضان» بودن را؟! دشمن چقدر کور دِل است که خیال کرده با انتشار چند پیام ساختگی در دنیای مجازی می‌تواند عشق به «ولی» و «ولایت» را بگیرد از ملتی که مادرش زهرا(س) شهید راه ولایت است!

دشمن هیچ نمی‌داند «انقلاب اسلامی» با انقلاب الجزایر، انقلاب اکتبر روسیه، انقلاب فرانسه و انقلاب کشاورزان چین که در یک دوره کوتاه در شرایط بین‌المللی یا داخلی هضم شده و از میان رفته‌اند فرق دارد! چرا که انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب دینی بوده است و توسط بزرگترین رهبران دینی هدایت شده است. دین به دلیل برخورداری از ارزش‌های بنیادین سبب دوام اصول و اهداف انقلاب و نظام برآمده از آن شده است؛ همچنین رهبری دینی نیز حافظ میراث انقلاب و استمرار خط «بنیانگذار» بوده است.

راز ماندگاری و تداوم حیات انقلاب پس از امام خمینی(ره)، ایستادگی رهبر دوم این انقلاب در برابر تغییراتی که عده‌ای می‌خواستند در اهداف و اصول و مسیر انقلاب ایجاد کنند بوده است، همراهی مردم با رهبر در راستای حفظ خطوط اصلی امام خمینی(ره) و اصول بنیادین انقلاب و در مقابله با بسیاری از کسانی که می‌خواستند بازنگری در انقلاب ایجاد کنند سبب تداوم حیات و پویایی انقلاب با گذشت 4 دهه از شکل‌گیری آن شده است.

رهبر دوم انقلاب اسلامی برخلاف رهبران دوم انقلاب‌های دیگر، پس از به دست گرفتن زمام امور به بازنگری در انقلاب دست نزده بلکه همواره بیش از دیگران بر استمرار آن تاکید ورزیده است؛ البته به پشتوانه توجه توده‌های میلیونی انقلابی به لزوم حفظ انقلاب و حراست از اصول آن، انقلاب به حیات خود ادامه داده است.

موفقیت‌های بزرگی که انقلاب اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی کسب کرده است در حالی است که پس از انقلاب درآمد‌های دراختیار دولت در مقایسه با درآمدهایی که در رژیم پیشین دراختیار دولت بوده به دلیل دشمنی‌هایی که علیه انقلاب و مردم ایران به راه افتاده، بسیار کمتر است و همچنین جمعیتی که انقلاب اسلامی بهبود وضعیت آنان را در دستور کار خود قرار داده به چند برابر جمعیت تحت پوشش رژیم گذشته رسیده است! به شهادت آمار رسمی موجود و شاهدان عینی، انقلاب اسلامی شرایط عمومی زندگی مردم را به‌ طور اساسی نسبت به گذشته بهبود بخشیده است هرچند به دلایلی که بخش عمده آن به ضعف مدیران کشور بازمی‌گردد، به تأمین همه آنچه برای مردم مدنظر داشت نایل نیامده و در کار تامین آن است.

 انقلاب اسلامی در منطقه اکنون با شتابی بیش از نخستین دهه‌ای که در آن پدید آمده است ادامه دارد و دشمن همچنان با نقشه‌های به‌روزتر به سراغ این انقلاب می‌آید و انقلاب رفته رفته به پشتیبانی ملت نیازمندتر و برای حفظ حیات و پویایی خود هوشیاری و مقاومت بیشتر این ملت را می‌طلبد.

فاطمه جمالزاده

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : انقلاب
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .