جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
دود واردات بی رویه به چشم مردم می رود!/بی کفایتی دولت در کنترل واردات و مظلومیت مضاعف اقتصاد مقاومتی
واردات بی رویه برخی کالای بی ارزش که ظلم در حق تولید کنندگان داخل و اقتصاد مقاومتی و از طرفی هم عاملی برای خروج سرمایه از کشور می باشد.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، امروز اقتصاد ایران حال خوبی ندارد و اقدام مناسبی هم در راستای بهبودی آن از سوی مسئولین صورت نمی گیرد و همه در گیر و دار حرف هستند و کمتری کسی پیدا می شود که بخواهد اقدام انجام دهد.

مقام معظم رهبری چندین سال است که نامگذاری سال را به نوعی با اقتصاد گره زده است و بارها و بارها مسئله اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل را عنوان کرده اند اما برخی افراد به قدری خیره هستند که گویی کر شده اند و صدایی نمی شنوند.

از سویی دیگر مسئله تولید در کشور در شرایط بسیاری بدی به سر می برد و تمام تلاش تولیدکنندگان داخل برای رساندن صدا خود به گوش مسئولان بی فایده است و گویی گوش مسئولان از این حرف ها و سخنان تکراری پر است و این مشکلات برای آنها هیچ است.

این در حالی است که برای حمایت از تولید داخل باید درب کشور را برای وارد کردن کالا بست تا کالای داخلی و تولید کننده داخلی قوت بگیرد اما در این بین برخی کالا وارد کشور می شود که بسیار بی ارزش است مانند وادرات کود انسان، لاک آرایش و لیوان های گیلاس، تنباکوی میوه ای و خاکستر برای گلکاری در پشت بام و برخی موارد دیگر.

اما در این بحث واردات 160 تن کود انسانی از ترکیه می باشد که اگر واقعیت داشته باشد باید در لیست اقدامات باارزش این دولت قرار دهیم؛ واقعا باید از این افراد پرسید این کود انسانی که وارد شده است برای چه افرادی می باشد که این سمت مرز وجود ندارد.

وارداتی این چنینی که با بی مدیریت دولتمردان باعث از دست رفتن سرمایه های ملی از کشور باعث آزرده خاطره ملت ایران می شود که اگر این مقدار ارز و سرمایه در بخش تولید بکار گرفته شود چه بسا چند صد نفر مشغول به اشتغال خواهند شد اما این بی حالی مسئولان باعث این گونه فجایع می شود.

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : واردات ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .