سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
سعید مستغاثی، منتقد سینما:
ستیزه جویی آمریکا و غرب با هنر و سینمای انقلابی، انکارناپذیر است
رییس سابق انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران تصریح کرد: آمریکا و غرب با هنر و سینمای انقلابی ما به شدت سر ستیز و جنگ دارد و این حقیقت انکارناپذیر است.

به گزارش سایت خبری فرهنگ نگار، سعید مستغاثی با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: برخی فکر می کنند که مشکل سینمای هالیوود و به طور کلی نظام فرهنگی و هنری حاکم بر غرب با انقلاب اسلامی ایران، یک مشکل سیاسی صرف است و حال آن که این طور نیست بلکه مشکل اصلی آن ها بحث ایدئولوژیک است.

وی افزود: اتفاقاً اگر به فرمایشات و بیانات رهبر معظم انقلاب نیز در این خصوص توجه کنیم این مساله برای ما به اثبات می رسد که نزاع و ستیز دنیای غرب با ما از جمله از دریچه هنر و رسانه ، یک نزاع ایدئولوژیک و تمام عیار است.

این منتقد مطرح سینما خاطرنشان کرد: از این حیث ما نیز برای مقابله با فرهنگ و هنر غربی می بایست داشته های انقلابی، دینی و ملی خود را تقویت کنیم و به حمایت از سینمایی بپردازیم که رویکرد انقلابی در آن پررنگ باشد ، هر چند که متاسفانه آن چه از همین دوره اخیر جشنواره فیلم فجر به دست می آید این است که برای بسیاری از مدیران و فیلمسازان ما ، دغدغه انقلابی چندان مطرح نیست.

وی گفت: اسلام هراسی، ایران هراسی و مقابله با انقلاب اسلامی ایران از جمله اهداف مهم سینمای غرب در حال حاضر است و در بسیاری از آثار ساخته شده هالیوود نیز می توان این مدعا را به اثبات رساند.

 

انتهای پیام/

کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها در پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود؛ ضمنا شما می توانید اخبار و مطالب خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است را از طریق ایمیل farhangnegar.ir@gmail.com برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، با نام خودتان منتشر گردد.

برچسب ها : سینما ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .