يكشنبه ۳ تير ۱۳۹۷
فرق یک سرهنگ با حقوقدان
از دهه ۶۰ هم که بخواهیم شروع کنیم سرهنگ و حقوقدانمان فاصله‌هایی داشتند باهم، آن روزهایی که سرهنگ‌ها خمپاره و موشک نوش جان می‌کردند و چند صد کیلومتر آن‌طرف تر حقوقدانان راحت چای می‌خوردند و مذاکره می‌کردند!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار، وبلاگ "فانوس" نوشت: اما از آن روزها که بگذریم می‌بینیم که امروز سرهنگ‌هایمان همچنان دارند می‌جنگند و شب و روز بیدارند؛ و مذاکره‌کنندگان نیز همچنان مذاکره می‌کنند! سرهنگ‌های این روزها می‌دانند که جنگ تمام نشده و شب و روز در تلاش هستند تا با ساخت ابزار و سلاح جنگی بر توان و قدرتمان بی افزایند تا قدرت دفاعی تهاجمی کشور را افزایش دهند، اقتدار و امنیت کشور را حفظ کنند و از همه مهم‌تر کاری برای این مردم انجام دهند و عزت و غرور ایرانی را بالا ببرند؛ اما در آن‌سو بعضی از این حقوقدانان، نه‌تنها تلاشی برای حفظ ثبات و پیشرفت کشور نمی‌کنند بلکه با برخی حرف‌هایشان خوراکی نو برای حقیران آن‌طرف آبی درست و حاشیه‌ای تازه برای کشور ایجاد می‌کنند.

فی الحال فرق سرهنگ و حقوقدان ما در این است که سرهنگ ما می‌رود دنبال اینکه یک‌چیزی مثل فجر ۵ بسازد تا گنبد پلاستیکی اسرائیلی-آمریکایی را خورد و تحقیر کند و درنهایت پیشرفت و قدرتمان را نشان دهیم و بگوییم که ما می‌توانیم... اما حقوقدانمان فکرش و عقیده‌اش این است که ما توان مقابله با دنیا (کدخدا) را نداریم و باید با کدخدا بست و در آخر سر تعظیم فروآوریم جلوی زورگویان و فقط قورمه‌سبزی‌مان را برایشان صادرات کنیم..!

 

برای مثال، آخرینش همین جناب ترکان عزیز که این‌همه رشد و پیشرفت خیره‌کننده در طی ۳۰ سال (عمر انقلاب اسلامی) را نادیده گرفته و چشم بر همه آن‌ها بسته و فقط قورمه‌سبزی و آبگوشت را دیده است!! اما جدای از اینکه این حرف‌ها دور از شأن یک مشاور رئیس‌جمهور است و بیشتر به حرف‌های کوچه‌بازاری شباهت دارد، باید عرض شود که آقای ترکان اگر فراموشی نداشته باشند می‌دانند که در دهه‌های قبل عهده‌دار مسئولیت‌های مهم دستگاه‌های اقتصادی بوده است! و اینک اگر ضعفی در مدیریت اقتصادی کشور در سطوح مختلف بوده، مطمئناً او ازجمله افرادی است که امروز باید پاسخگوی سوء مدیریت‌های خود باشد.

ختم کلام! به نظرم آقای ترکان اگر عقیده و فکرش این است که ایران اسلامی قابلیت رقابت در هیچ صنعتی را ندارد و شکست‌خورده‌ایم! از منصب مشاور رئیس‌جمهوری‌اش استعفا داده و جا را برای دیگران باز کند، چون این نظام فردی با چنین دغدغه و عقیده را هیچ‌وقت لازم ندارد.

برچسب ها : اکبر ترکان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .