پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
فاش شدن منطق بی‌منطقی و کینه‌های فروخورده تبشیری ها از ایران
گروه تحریریه یکی از فعال‌ترین سایت‌های تبشیری که خود را پرمخاطب‌ترین رسانه مختص مسیحیان فارسی‌زبان معرفی می‌کند در منطق بی‌منطقی به مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب حمله کرده و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی را غیرقابل‌اعتماد عنوان می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار، وبلاگ "انجمن رهپویان ولایت" نوشت: رسوایی رسانه‌های جریان تبشیری وابسته به اردوگاه مسیحیت صهیونیستی در نظر مخاطبان و فاش شدن اهداف آنان درراه اندازی این رسانه‌ها به‌نوعی خودزنی رسیده‌اند تا شاید از این رهگذر بتوانند زوالشان را چند سالی عقب بیناندازند و همچنان سهمی در دریافت دلارهای بادآورده غربی داشته باشند.

با نزدیک شدن مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های غربی به مراحل حساس رسانه‌های تبشیری فرصت را غنیمت شمرده و ابهام گویی، مهمل‌بافی، نفرت پراکنی و بدبین سازی علیه نظام حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده‌اند.

تیم رسانه‌ای تبشیری ها که با انواع حمایت دستگاه‌های جاسوسی غرب برخوردار بوده‌اند، حاصل تمام اندوخته‌های خود را در سال‌هایی که فرصت‌های مطالعاتی داشته‌اند جمع کرده و به گزارش‌نویسی علیه ارکان حاکمیت کشورمان روی آورده‌اند. در این گزارش‌نویسی‌های مغرضانه حتی به فقه شیعی نیز حمله کرده و به عدم ثبات فتواها و حکم‌ها اشاره داشته‌اند.

البته بعید نیست که در این گزارش‌نویسی‌ها از تحریریه رسانه‌های معاند ازجمله بی‌بی‌سی فارسی، رادیو آمریکا، رادیو فردا و یا سایر رسانه‌های معاند کمک گرفته باشند تا به خیال خودشان گزارشی فاخر و مستدل برای حمله به جمهوری اسلامی تدارک دیده باشند اما منطق بی‌منطقی در سراسر سطرهای این گزارش‌ها خودنمایی می‌کند.

تیم رسانه‌ای تبشیری ها به این نتیجه رسیده‌اند که تمام توان خود را مبنی بر ناشناخته بودن مقامات جمهوری اسلامی ایران و اظهارنظرهای آنان در رابطه با سلاح‌های کشتارجمعی به‌کارگیرند تا در روال خیال‌بافی ماهرانه مخاطب را به سمت و سویی راهنمایی کنند که غیر از شک و تردید و نفرت حاصلی نداشته باشد.

در نظر تبشیری ها هرگونه سازش ایران با غرب، آمال و آرزوهای آنان را بر باد می‌دهد و جیره‌های دریافتی آنان را کاهش می‌دهد و با همین منطق سعی دارند مبانی فقهی دین اسلام و به‌ویژه تشیع را بسیار پیچیده ارزیابی کنند تا طرف غربی در مواجهه با گروه مذاکره‌کننده ایرانی محتاطانه حرکت کند.

ناگفته نماند که قبل از این‌که تبشیری ها خودشان را به آب‌وآتش بزنند ایران به حد کافی به غرب و تمامی ساختارهای حاکمیتی آن کشورها و میدان‌داری صهیونیست‌ها در دنیای استکباری آگاه است و می‌داند که غرب سنگ‌اندازی‌های فراوانی در این مذاکره خواهد کرد. 

رسانه‌های تبشیری مدعی شده‌اند که " اصول فقه اسلامی دارای ساختاری بسیار پیچیده است، این پیچیدگی و عدم شفافیت نه‌تنها غیرمسلمانان بلکه خود مؤمنین مسلمان را نیز دچار شک و تردید می‌کند. از مقولات مهم و درعین‌حال پیچیده فقه اسلامی موضوعات فتوا، احکام حکومتی و مباحث مربوط به «تقیه» هستند."

البته در این گزارش‌نویسی‌ها می‌توان رد پای تبشیری هایی که قبلاً مسلمان بوده‌اند مشاهده کرد یا به گزارش نویسان وابسته به بهاییت اشاره داشت که با شناخت از مبانی اسلام به ضربه زدن علیه اسلام و احکام اسلامی پرداخته‌اند.

در این گزارش‌ها حتی به دوران صدر اسلام و زمان زمامداری پیامبر اسلام (ص) نیز اشاره‌کرده و مسائل بی‌ربطی مانند خراب کردن مسجد ضرار، قطع درختان یهودیان بنی نظیر و ... را پیش کشیده‌اند.

این‌گونه گزارش‌نویسی‌ها به‌صورت پراکنده در لابه‌لای گزارشات رسانه‌های تبشیری درگذشته دیده‌شده است اما حمله آنان به جمهوری اسلامی ایران و مبانی فقه اسلامی و تشیع در زمان مذاکرات هسته‌ای و همچنین انتشار گزارش‌های فرعی در ارزیابی وضعیت مذهب در ایران و ربط دادن آن به مسائل هسته‌ای به‌روشنی بیانگر عمق کینه‌توزی‌ها از نظام جمهوری اسلامی ایران در بین تبشیری ها است.

این رسانه‌ها حتی بدشان نمی‌آید که در مذاکرات هسته‌ای به‌نوعی تقابل مسیحیت و اسلام اشاره کنند و بر سازش‌ناپذیری اسلام و مسیحیت پای فشاری کنند. درحالی‌که حیات مسالمت‌آمیز اسلام با پیروان دیگر ادیان در صدر اسلام اظهر من الشمس است و نمی‌توان با اصرار به اختلاف‌ها این همزیستی‌های دیرینه منکر شد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .