جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
ترویج «ازدواج سیاه» در شبکه ماهواره ای محبت +سند
یکی از بخش‌های ثابت شبکه ماهواره‌ای محبت، پخش ویدئوهای ۳۰ ثانیه‌ای است که موضوع یکی از آن‌ها، درباره پدیده شوم "ازدواج سفید" و به عبارت درست، "ازدواج سیاه" در ایران است که باهدف قبح زدایی از آن، پخش شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار، وبلاگ "انجمن رهپویان هدایت" نوشت: شبکه‌های ماهواره‌ای که برنامه‌ریزی بلندمدتی برای تغییر سبک زندگی اسلامی – ایرانی و درنتیجه تضعیف و فروپاشی خانواده‌ها انجام داده‌اند،‌ در اقدامی هماهنگ، به تبلیغ و ترویج باهم بودن بدون قیدوبند پسر و دختر که از آن به "ازدواج سفید" تعبیر کرده‌اند، می‌پردازند.

یکی از این شبکه‌های ماهواره‌ای، شبکه محبت است. این شبکه که فلسفه وجودی خود را ترویج مسیحیت صهیونیستی بین فارسی‌زبانان اعلام می‌کند، همگام با دیگر رسانه‌های غربی، ایجاد تزلزل در ارکان نظام خانواده و فروپاشی آن را جزء برنامه‌های خود قرار داده است.

یکی از بخش‌های ثابت این شبکه که به‌تازگی به لیست برنامه‌های آن اضافه‌شده، پخش ویدئوهای ۳۰ ثانیه‌ای است. در یکی از این ویدئوها، درباره پدیده شوم "ازدواج سیاه"، ویدئویی را پخش که هدف، قبح زدایی از آن بود و مانی محمدی- تولیدکننده و مجری آن- در شبکه اجتماعی، آن را بازپخش کرد.

 

تصویر صفحه "مانی محمدی" در شبکه اجتماعی

"ازدواج سیاه" که در کشورهای غربی با عنوان "ازدواج سفید" یا "هم باشی" شناخته می‌شود و مدتی است، در برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و در فیلم‌های سینمایی ترویج می‌شود، نوعی از زندگی مشترک پسر و دختر در زیر یک سقف بدون عقد و حتی بدون اطلاع و رضایت خانواده‌ها است.

این باهم بودن، هیچ جایگاهی در دین مبین اسلام، قوانین حاکم در کشور و عرف ندارد و به‌شدت از طرف خانواده‌های ایرانی تقبیح می‌شود و از پیامدهای آن، می‌توان به معضلات اخلاقی بی‌شمار مانند: مشخص نبودن سرنوشت فرزند حاصل از این هم‌خوابگی نامشروع، سقط‌جنین و مشکلات اجتماعی دیگر، اشاره کرد.

دلیل اصلی ظهور این پدیده شوم و ضد ارزشی، نبود مسئولیت‌پذیری حداقل در یک‌طرف از رابطه، است که در چنین روابطی افراد، مسئولیت عملکرد خود را بر عهده نمی‌گیرند. کاهش فرزند آوری، خلأ روانی حاصل از ترک هم باشی که ممکن است دختر به سمت آسیب‌هایی همچون اعتیاد سوق پیدا کند و تغییر سطح زندگی افراد، از دیگر نتایج مسئولیت گریزی دو طرف این رابطه محسوب می‌شود.

در چنین ازدواج‌هایی، امکان دارد که یکی از طرفین هرلحظه نسبت به ادامه این رابطه اظهار بی‌میلی کند و این امر موجب وارد شدن صدمات روحی قابل‌توجهی به‌طرف مقابل به‌ویژه زنان می‌شود؛ چراکه آنان برحسب طبیعت خود دوست دارند روی فردی سرمایه‌گذاری عاطفی کنند که این فرد از ارزش لازم برخوردار باشد.

این ازدواج ازنظر قانونی جرم است. ازنظر شرعی نیز گناه محسوب می‌شود و همواره فرد با نوعی ترس و نگرانی از عواقب چنین رابطه‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند. این در حالی است که اگر این روابط ثبت شود، امکان اثبات متعلق بودن فرزند به پدر وجود دارد.

گفتنی است، هم‌اکنون سریال‌هایی با موضوعات اجتماعی و خانوادگی در قسمت‌های نسبتاً زیاد، با هدف ترویج ازدواج سیاه، نهادینه‌سازی فرهنگ روابط نامشروع قبل از ازدواج، بچه‌دار شدن از طریق ارتباط نامشروع و قبولاندن این نوع زندگی در جامعه ایران، ترویج زنا و بی‌بندوباری و ازدیاد نسل از طریق فساد و فحشا، از شبکه‌های ماهواره‌ای در حال پخش است

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .