پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
مدیر کل راه آهن قم خبر داد:
مدیر کل راه آهن قم ازاختصاص 3 رام قطار ریل باس تهران – جمکران و بالعکس در روز نیمه شعبان خبر داد.
فرمانده انتظامی استان قم خبر داد:
تامین امنیت زائرین در ایام نیمه شعبان با 4هزار نیروی پلیس
فرمانده نیروی انتظامی استان قم با اشاره به راه اندازی قرارگاه قائم در مسجد مقدس جمکران گفت:برای تأمین امنیت زائران نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران، ۴ هزار پلیس آماده خدمت هستند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم مطرح کرد:
افزایش پارکینگ محدوده جمکران به 200 هکتار در ایام نیمه شعبان/ فعالیت 70درصد ناوگان اتوبوسرانی در خدمت رسانی به زائران جمکران
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم با اشاره به اینکه 70درصد ناوگان اتوبوسرانی در نیمه شعبان به زائران خدمت رسانی می کنند، گفت: امسال پارکینگ محدوده جمکران به 200 هکتار در ایام نیمه شعبان افزایش داده شده است.
مدیر گروه قرآن و حدیث مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی خبر داد:
گردآوری حدود400هزارحدیث در پایگاه جامع الحدیث
مدیر گروه قرآن و حدیث مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی گفت: 6 اردیبهشت ماه از سه محصول جدید مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور که شامل پایگاه جامع‌الاحادیث و نرم‌افزار‌های معجم موضوعی «بحارالانوار2» و معجم موضوعی «کتب اربعه» می‌شود رونمایی خواهد شد.
رئیس دانشگاه قم:
دولت باید مالیات بخش تولید را کاهش دهد
حجت الاسلام عسگر دیرباز گفت: دولت برای ارتقای بخش تولید باید مالیات دریافتی از این بخش را کاهش دهد و از سوی دیگر بخش‌های غیرتولیدی را مکلف به پرداخت مالیات کند.
مدیر کل راه آهن استان قم خبر داد:
افزایش 31درصدی تعداد صندلی ها برای نوروز امسال
مدیر کل راه آهن استان قم با اشاره به افزایش 31درصدی تعداد صندلی ها برای نوروز امسال، گفت: ستاد نوروزی راه آهن قم بصورت شبانه روزی از تاریخ 25 اسفند 96 تا 15 فروردین سال 97 در ایستگاه مرکزی راه آهن حضور دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم:
بیش از دو هزار هکتار نهال در قم کاشته خواهد شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به اینکه تعداد روزهای همراه با گردوغبار در استان قم از 5 روز در سال‌های اخیر به 105 روز در سال 96 رسیده است، گفت: در سال آینده با مشارکت بنیاد برکت دوهزار و 400 هکتار در اطراف قم برای جلوگیری از گردو غبار نهال کاری خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب استان قم مطرح کرد:
برخورد قاطع قضایی با هرگونه اخلال نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال/توقیف موتورسیکلت و خودروهای سلب آسایش عمومی
دادستان عمومی و انقلاب استان قم با اشاره به اینکه خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی که در حین حرکت مبادرت به استفاده از مواد محترقه و سلب آسایش عمومی کنند توقیف‌ می شوند، گفت: گشت‌های انتظامی و امنیتی در سطح شهر با هرگونه اخلال در نظم و امنیت و برهم زنندگان آسایش مردم برخورد قاطع قضایی خواهند کرد.
واریز یارانه سال۹۷ در پیچ و خم اختلافات دولت و مجلس
با توجه به پیچ و خم‌های ایجاد شده در موضوع واریز یارانه در سال آینده بین دولت و مجلس باید دید دولت بر سر حرف خود برای واریز یارانه به شکل سابق در سال ۹۷ خواهد بود.
در 17 اسفند ماه؛
همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی برگزار می شود
رئيس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي از برگزاری همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی در روز 17 اسفندماه خبر داد و گفت: 22 مقاله تایید و ارزیابی شده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم خبر داد:
تشکیل شورای امر به معروف در 95درصد ادارات قم/آموزش به 2300 معلم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به اینکه به دو هزار و 300 معلم در استان آموزش ضمن خدمت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر داده شده است، گفت:95 درصد از ادارات دولتی دارای شورای امر به معروف و نهی از منکر می باشند.
مدیر کل کمیته امداد استان قم:
قم در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد ، رتبه آخر کشور است
مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه از 1700 نفر معرفی شده به بانک 996 نفر وام دریافت کرده اند، گفت: قم در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد ، رتبه آخر کشور است.
سعید مستغاثی، منتقد سینما:
ستیزه جویی آمریکا و غرب با هنر و سینمای انقلابی، انکارناپذیر است
رییس سابق انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران تصریح کرد: آمریکا و غرب با هنر و سینمای انقلابی ما به شدت سر ستیز و جنگ دارد و این حقیقت انکارناپذیر است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم مطرح کرد:
راه اندازی اولین مدرسه شبانه روزی قرآنی در قم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به جذب 22 نفر در مدرسه قرآنی ، گفت: اولین مدرسه شبانه روزی قرآنی در سطح کشور را در امامزاده شاه جمال قم راه اندازی کرده ایم که حافظان در طی یکسال موفق به حفظ کل قرآن می شوند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان قم:
اولویت اول توسعه اقتصادی استان بخش گردشگری می باشد
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از راه اندازی تاکسی گردشگر در قم خبر داد و گفت: اولویت اول توسعه اقتصادی استان بخش گردشگری می باشد.