پنجشنبه ۲۸ دي ۱۳۹۶
داستانی واقعی از یک فداکاری؛
روز ششم تیرماه امسال و در تعطیلات عید سعید فطر اتفاقی عجیب و رنج‌آور برای یک کودک یک و نیم ساله رقم خورد، فرزند این خانواده به دلیل بی‌احتیاطی والدین شامپو می‌خورد و زمانی خانواده متوجه می‌شود که طفل خردسال بی‌هوش می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم:
بیمارستان شهدای نیروگاه در هفته دولت افتتاح می شود
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به پیشرفت بالای 90 درصد ،گفت: در تلاش هستیم تا این بیمارستان در هفته دولت افتتاح شود و هم اکنون در حال اتمام مراحل پایانی محوطه سازی و انشعاب ها و همچنین نصب تجهیزات داخلی ساختمان بیمارستان هستیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قم:
کنگره ملی شعر کرامت در قم برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قم با اشاره به برنامه های دهه کرامت در استان قم گفت: مهمترین برنامه این دهه برگزاری کنگره ملی شعر کرامت در قم می باشد.
مدیر کل بهزیستی استان قم:
150مرکز اورژانس اجتماعی به استان اضافه خواهد شد
مدیر کل بهزیستی استان قم با تاکید بر اینکه هزار و 620 زن سرپرست خانوار زیر پوشش این اداره‌کل هستند، گفت: 150مرکز اورژانس اجتماعی به استان اضافه خواهد شد که با مراکز موجود جمعا 300 مرکز خواهیم داشت.
مدیرکل تامین اجتماعی قم:
مطالبات معوق تامین اجتماعی قم به دلیل رکود اقتصادی انباشته شده است
مدیرکل تامین اجتماعی قم با اشاره به اینکه ٦٣ درصد جمعیت استان قم تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، گفت: انباشت مطالبات معوق به دلیل رکود اقتصادی در بعضی از مراکز صنعتی و تولیدی که بالغ بر ١٣٦ میلیارد تومان می شود.
فضای مجازی مدیریت نشده؛ تشدیدکننده معضلات اجتماعی
این روز ها فضای مجازی یکی از محیط های افزایش معضلات اجتماعی در بحث های طلاق، سرد شدن خانواده ها، درگیری ها و برخی مسائل دیگر شده است که باید برای این محیط مجازی یک مدیریت و برنامه ریزی دقیق تری انجام شود.
پس چندین بار خلف وعده مسئولان؛
وعده بعدی افتتاح بیمارستان شهدای نیروگاه چه زمانی است؟
بیمارستان شهدای نیروگاه(امجدی) که در منطقه پر جمعیت نیروگاه قرار دارد و می تواند یکی از پروژه های مهم در حوزه بهداشت ودرمان قرار بگیرد با توجه به وعده های چندین باره مسئولین همچنان در انتظار اتمام برای افتتاح می باشد.
تنی چند از شهروندان در گفتگو با فرهنگ نگار مطرح کردند؛
قطعی برق در هُرم عجیب گرما ؛ زجر مضاعف مردم قم
در حالی این روزها مسائل جوی تمام گرمای خود را شامل مردم قم کرده است که قطعی برق در برخی از مناطق شهر این گرما را دوچندان کرده است و مشکلاتی را برای مردم ایجاد و آنها را گله مند کرده است.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم:
بیش از 30درصد واحدهای صنعتی در سال گذشته تعطیل بودند
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم با اشاره به اینکه مشکل عمده شهرک های صنعتی مسئله برق و گاز می باشد، گفت: بیش از 30درصد واحدهای صنعتی در سال گذشته تعطیل بودند که از علت های آن کمبود نقدینگی، فقدان و یا اشباع بازار و مشکل تأمین مواد اولیه می باشد.
کارشناس فرهنگی و محقق و پژوهشگر:
حجاب و عفاف مانعی در برابر گسترش بیماری های روحی، روانی در جامعه است
کارشناس فرهنگی و محقق و پژوهشگر با اشاره به اینکه نباید بگذاریم بدحجابی در جامعه پیشرفت کند، گفت: باید سعی کنیم ترویج فرهنگ حجاب و عفاف بر اساس آموزه های دینی جزء اهداف اصلی در جامعه باشد.
احمد حسینی مطرح کرد:
اتمام پروژه باغ موزه دفاع مقدس؛ نیازمند عزم جدی مسئولان استانی
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با اشاره به پیشرفت 60درصدی پروژه باغ موزه دفاع مقدس، گفت: تکمیل و اتمام این پروژه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مطالبه فرا استانی است و عزم همه مسئولان استان را به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار استان می خواهد.
گزارشی از آلام حاشیه نشینان دریاچه حوض سلطان؛
چشمه شور همچنان تشنه و بی تابِ آب شرب / زندگی ملال‌آور روستاییانی در 70کیلومتری پایتخت
اهالی روستای چشمه شور در 55 کیلومتری شهر قم با سختی بسیار زیاد در حال زندگی هستند و یکی از مهمترین مشکلات آنها نبود آب شرب و بهداشتی است.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم:
قم در زمینه های مختلف ظرفیت صادرات دارد/مبارزه با قاچاق کمک به تولید داخلی است
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کمک به تولید داخلی است، گفت: قم در زمینه های مختلف مانند فرش، سوهان و منابع معدنی ظرفیت صادرات دارد که باید از آنها استفاده کنیم.
ابطحی :
طرح سوال از رئیس جمهور با 132 امضا به قوت خود باقیست
ابطحی با اشاره به درخواست جمعی از نمایندگان برای سئوال از رئیس‌جمهور درباره موسسات مالی و اعتباری گفت: طرح سوال از رئیس‌جمهور درخصوص موسسات مالی و اعتباری با 132 امضاء به قوت خود باقی است و نمایندگان مصر هستند تا این امر در صحن علنی صورت پذیرد.
عضو فراکسیون امید:
حداقل 50 درصد کابینه باید تغییر کند/ دولت نیاز به ترمیم، تغییر و نیروی جدید دارد
پروانه سلحشوری گفت: رخی وزارتخانه‌ها باید تغییر کنند چرا که وزیر ناکارآمد بوده و نتوانسته رضایت مردم و رئیس جمهوری را جلب کند و جایگزین این دسته از افراد باید پیدا شود.