پنجشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۶
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اسکان یک میلیون نفر در مراکز اقامتی فرهنگیان خبر داد.
کارشناس هواشناسی استان قم:
آسمان قم ابری همراه با بارش پراکنده باران است
کارشناس هواشناسی استان قم با اشاره به اینکه دمای این چندروز استان 5درجه کاهش خواهد داشت، گفت: آسمان قم تا روز جمعه ابری و نیمه ابری همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد می باشد.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش:
آغاز اسکان نوروزی فرهنگیان/ مسافران در مراکز اسکان فرهنگیان تحت پوشش «بیمه مسئولیت مدنی» هستند
مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش با بیان اینکه اسکان مسافران در پایگاه‌های اسکان فرهنگیان آغاز شده و در مدارس نیز از عصر امروز آغاز می‌شود، گفت: تمام مسافران نوروزی در مراکز اسکان فرهنگیان تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی هستند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خبر داد:
اسکان زائران در 15 امامزاده قم/در بیش از 30 امامزاده طرح آرامش بهاری برگزار می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اینکه در بیش از 30 امامزاده استان طرح آرامش بهاری اجرا می شود، گفت: 15 امامزاده استان قم ظرفیت اسکان زائرین را دارد.
سخنگوی شورای شهر قم:
هوشمندی سازی تاکسی ها راهکاری مناسب در حوزه کرایه است/ سال 96 عمده بدهی های شهرداری تسویه می‌شود/ سرانه فضای سبز تجهیز شده شهر قم 3.9 مترمربع است
سخنگوی شورای شهر قم با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز تجهیز شده شهر قم 3.9 مترمربع است، گفت: هوشمندی سازی تاکسی های استان بهترین راهکار در حوزه دریافت کرایه تعیین شده برای مسافر بر اساس تاکسی متر می باشد.
عضو شورای شهر قم مطرح کرد:
شناساندن بناها و امکان تاریخی قم به زائران با تور قم گردی
عضو شورای شهر قم با اشاره به تورهای قم گردی سال گذشته، گفت: این اقدامی ارزشمند و ماندگار بود که به عنوان یک بسته فرهنگی رایگان زائران را با اماکن و بناهای تاریخی قم آشنا می ساخت.
سومین نمایشگاه ملی گردشگری، سوغات و صنایع دستی+تصاویر
نمایشگاه نوروزی در زمینه گردشگری، سوغات، صنایع دستی و منوباز(صنعت رستوران، غذا و شیرینی) در نمایشگاه دائمی قم دایر بود که برخی از بخش ها بصورت زنده در نمایشگاه به تولید محصول خود اقدام می کردند.
برپایی بازارچه ها و نمایشگاه های نوروزی در قم
بازارچه ها و نمایشگاه های نوروزی در قم باعث ایجاد اشتغال می شود که این نمایشگاه های قبل از نوروز در استان و گلوگاه های ورودی استان تا پایان نوروز برپا می شود.
رئیس شورای شهر قم:
پروژه های نیمه تمام، نهایتاً تا یک ماه بعد از عید به بهره برداری می رسد
رئیس شورای شهر قم به پروژه های نیمه تمام استان، گفت: تمام پروژه های استان با قدرت در حال پیگیری می باشد و نهایتاً تا یک ماه بعد از عید به بهره برداری خواهند رسید.
آخرین وضعیت از ادامه پروژه بلوار جمهوری تا میدان امام حسین(ع)+تصاویر
با توجه به اینکه ادامه بلوار جمهوری از تقاطع انصارالمهدی تا میدان امام حسین(ع) ادامه دارد تملک این مسیر انجام شده و در حال جدول گذاری و زیرسازی برای آسفالت می باشد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم خبر داد:
افزایش 20درصدی اعزام های راهیان نور دانش آموزی نسبت به سال گذشته
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اینکه 7050 نفر به راهیان نور اعزام شدند، گفت: امسال نسبت به سال قبل افزایش 20درصدی در اعزام های راهیان نور دانش آموزی داشته ایم.
مسئول سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم:
ایجاد اشتغال برای هفت هزار نفر با اتمام 60طرح نیمه تمام گردشگری
مسئول سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی قم گفت: 27 هزار میلیارد ریال برای اتمام 60 طرح نیمه تمام پیش بینی شده است که با بهره برداری ضمن ایجاد اشتغال برای هفت هزار نفر، باعث افزایش هفت هزار تخت اقامتی و پذیرایی در استان می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم:
دعای مادران شهدا، انقلاب و ایران را بیمه می کند/همایش بزرگداشت مادران و همسران شهدا در قم برگزار می شود
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم با اشاره به اینکه همایش بزرگداشت مادران و همسران شهیدان در روز شهید برگزار خواهد شد، گفت: خون پاک شهدا و دعای خیر مادران آنها، انقلاب و ایران را بیمه کرده است.
طرح رتبه‌بندی معلمان ادامه دارد
مدیر کل امور اداری و تسهیلات وزارت آموزش و پرورش از تداوم در رتبه‌بندی معلمان برای سال‌های آینده خبر داد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی قم:
100 هزار نسخه نقشه گردشگری در ایام نوروز توزیع می شود/در سال بیش از 100 میلیون تردد از قم صورت می گیرد
رئیس سازمان میراث فرهنگی قم با اشاره به اینکه بیش از 100 میلیون نفر از شهر قم تردد می کنند، گفت: 100 هزار نسخه نقشه گردشگری قم در اختیار مسافران قرار می گیرند که مسافران هتل و مکان های اقامتی و جاذبه های توریستی را می توانند از روی نقشه پیدا کنند.