پنجشنبه ۲۸ دي ۱۳۹۶
طرح تحول سلامت یکی از طرح های مناسبی می باشدکه در نوع خود رضایتمندی مردم را هم در پی داشته است هم مهمترین نقص آن عدم نظارت دقیق بر این طرح می باشد.
در آستانه 16 آذر و نگاهی به برخی برنامه های ویژه این روز؛
جُنگ شادی روز دانشجو یا میتینگ ماست مالیزاسیون دولتی!
به نظر می رسد که در برخی دانشگاه های کشور در روز دانشجو که باید روز تجلی بصیرت انقلابی دانشجویان استکبارستیز باشد یا شاهد برپایی جُنگ شادی باشیم و یا میتینگی برای عده ای خاص که به ویژه در مقطع فعلی شکست های دولت...
ضد حال ترامپ به رسانه‌های اصلاح طلب
قبل از برگزاری انتخابات آمریکا رسانه‌های اصلاح طلب ایرانی با ذوق زدگی تمام و همنوا با رسانه‌های آمریکایی، به پیش بینی پیروزی کلینتون در انتخابات پرداختند ولی این استقبال اصلاح طلبان از هیلاری خیلی هم خوش یمن نبود و دونالد ترامپ در شگفتی همگان رییس جمهور آمریکا شد.
پشت صحنه خطرناک حذف درس شهید فهمیده از کتاب سال ششم
يكي از اين تغييرات كه بچه هاي مظلوم و معصوم ابتدايي را به خشونت طلبي و جنگ افروزي تشويق مي كرد درس فهميده بود كه براي دوره ابتدايي اصلا مناسب نبود ...
"سایبر" تنها یک فیلم نیست
سریالی پلیسی که اخیر از شبکه پنجم سیما در حال پخش است، حوادثی را روایت می‌کند که متأسفانه در سال‌های اخیر بارها شاهد آن در گوشه و کنار ایران بوده‌ایم.
در حاشیه اهدای کلیه یک معلم به دانش آموزش؛
معلم؛ نماد فداکاری، نماد عشق
معلمی تنها یک شغل نیست، معلمی نماد عشق به خوبی‌هاست و معلم این خوبی‌ها را با جان خود به نسل‌های بعد انتقال می‌دهد تا خوبی و مهرورزی در ایران همیشگی باشد.
تابستان و خطراتی که در کمین دانش آموزان است
تابستان همواره یادآور تفریحات و سرگرمی‌های متفاوت برای دانش آموزان است اما نگاه نادرست به مسئله تفریح سبب می‌شود تا برخی از نوجوانان در کمین خطراتی بیفتند که شاید هیچ‌وقت جبرانی برای آن نباشد.
از جنجال سوشا تا دستگیری 7 هفت بازیگر زن؛
چهره های معروفی که لیاقت الگو شدن ندارند
چه تلاش‌ها در برخی از رسانه ها می‌شود تا بازیگران و فوتبالیست‌ها را به‌عنوان الگوهای مناسب برای جوانان معرفی کنند اما دریغ از اندکی مراقبت و دقت در انتخاب چنین افرادی که در برخی موارد حتی صلاحیت الگو شدن برای خانواده خودشان را هم ندارند، چه برسد به اینکه بخواهند برای مردمان جامعه‌ای باریشه و اصل و نسب دار مانند ایران اسلامی الگو شوند.
شاخص‌های سلامتی کودکان را جدی بگیرید؛
جامعهٔ سالم، ارمغان دانش آموزان سالم است
سلامتی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها در جامعه به شمار می‌رود و ازاین‌رو آموزش‌وپرورش به‌عنوان نهاد تعلیم دهنده و تربیت‌کننده نسل‌های آینده، وظیفه سنگینی در قبال این مسئله در میان دانش آموزان دارد؛ موضوعی که از همان ابتدای امر و پیش از ورود دانش آموزان به مدارس مورد سنجش قرار می‌گیرد.
نقش نهاد آموزشی و پرورشی کشور در تحقق شعار سال؛
از شعار تا عمل به اقتصاد مقاومتی در دستان نهادهای آموزشی
نهادهای آموزشی و پرورشی کشور به‌عنوان گسترده‌ترین و فراگیرترین بخش کشور جایگاه قابل‌توجهی در تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دارند.
سینما علیه ازدواج!!
روزی قرار بود با فیلم‌ها عاشقانه به استقبال افزایش ازدواج و ترغیب جوانان به این امر مهم بودیم اما امروز داستان‌های خیالی مملو از خیانت، مشقت و دروغ‌گویی، بیش از آن‌که حال‌وروز آمارهای ازدواج را خوب کند، عاملی برای سیاه نمایی علیه آن است.
در حاشیه برگزاری انتخابات؛
پایان انتخابات، آغاز وحدت و آبادانی
روز گذشته انتخابات به پایان رسید و امروز با اعلام نتایج آن باید اختلافاتی که در دوران انتخابات بوجود آمد را کنار بگذاریم و با وحدت بدنبال آبادانی و سازندگی کشور باشیم.
گفتمان انقلاب اسلامی و آزمونی دیگر
نقش و تاثیر گذاری مردم زمانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که طبق قوانین نظام جمهوری اسلامی رئیس دولت، نمایندگان مجالس خبرگان و شورای اسلامی و اعضای شورا های شهر و روستا به صورت مستقیم از طریق آرای مردم انتخاب می شوند و این بدین معناست که مردم می توانند با حق انتخاب خود عامل انسجام و یا از جاشدگی گفتمان انقلاب اسلامی شوند.
در دوران انتخابات، با شهر مهربان باشید
زمان انتخابات به تبلیغات کاغذی چسبیده روی در و دیوار شهر مشهور است اما پس از انتخابات هزینه های زیادی که باید صرف آبادانی شهر گردد، برای پاکسازی همین تبلیغات خرج می شود.
مراقب شایعات باش!!
از چندماه مانده به انتخابات شمار شایعات افزایش می یابد و گویی دستانی در پشت پرده با اهدافی خاص آن را می پرورانند.