يكشنبه ۴ تير ۱۳۹۶
اخلاق مداری در مناظرات یکی از مولفه های مهم این برنامه پرمخاطب می باشد که حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در مناظره اول بین کاندیداهای ریاست جمهوری به آن اهتمام ویژه ای داشت.
اندر حکایت بی توجهی رییس جمهور به شعارها و گفته هایش؛
روحانی واقعاً مچکریم!!
جناب آقای رییس جمهور همین چند روز پیش در همایشی از معجزه انتخابات سخن به میان آورد و البته در ادامه گفت: " هر کس که به میدان انتخابات وارد می شود باید از لیاقت ها و برنامه های خود سخن بگوید. همه بدانند هیچ کس با دروغ، تخریب و تهمت به جایی نمی رسد و به فرض محال هم اگر رسید، ارزشی ندارد و با نردبان دروغ نمی توان به پشت بام عدالت رسید"
به بهانه اوضاع و احوال این روزهای جشنواره فیلم فجر؛
جشنواره انقلابی فیلم فجر یا فشن شو 95؟!
متاسفانه همچنان از قاب دوربین از جنس عکس یا فیلم باید شاهد بدحجابی و بدپوششی برخی بازیگران در جشنواره به اصطلاح انقلابی فیلم فجر باشیم؛ جایی که به نظر می رسد بیشتر به تالار عروسی و یا سالن فشن شو شباهت دارد تا یک آوردگاه فرهنگی آن هم با برچسب انقلابی!
آیا برای مواجهه با پلاسکوهای احتمالی قم آمادگی داریم؟!
با توجه به وجود بیش از 1700 هکتار بافت فرسوده در قم و احتمال وقع هر لحظه ای حادثه ای در استان آیا برای مواجهه با این اتفاقات آمادگی داریم؟
عدم نظارت دقیق پاشنه آشیل طرح تحول سلامت
طرح تحول سلامت یکی از طرح های مناسبی می باشدکه در نوع خود رضایتمندی مردم را هم در پی داشته است هم مهمترین نقص آن عدم نظارت دقیق بر این طرح می باشد.
در آستانه 16 آذر و نگاهی به برخی برنامه های ویژه این روز؛
جُنگ شادی روز دانشجو یا میتینگ ماست مالیزاسیون دولتی!
به نظر می رسد که در برخی دانشگاه های کشور در روز دانشجو که باید روز تجلی بصیرت انقلابی دانشجویان استکبارستیز باشد یا شاهد برپایی جُنگ شادی باشیم و یا میتینگی برای عده ای خاص که به ویژه در مقطع فعلی شکست های دولت...
ضد حال ترامپ به رسانه‌های اصلاح طلب
قبل از برگزاری انتخابات آمریکا رسانه‌های اصلاح طلب ایرانی با ذوق زدگی تمام و همنوا با رسانه‌های آمریکایی، به پیش بینی پیروزی کلینتون در انتخابات پرداختند ولی این استقبال اصلاح طلبان از هیلاری خیلی هم خوش یمن نبود و دونالد ترامپ در شگفتی همگان رییس جمهور آمریکا شد.
پشت صحنه خطرناک حذف درس شهید فهمیده از کتاب سال ششم
يكي از اين تغييرات كه بچه هاي مظلوم و معصوم ابتدايي را به خشونت طلبي و جنگ افروزي تشويق مي كرد درس فهميده بود كه براي دوره ابتدايي اصلا مناسب نبود ...
"سایبر" تنها یک فیلم نیست
سریالی پلیسی که اخیر از شبکه پنجم سیما در حال پخش است، حوادثی را روایت می‌کند که متأسفانه در سال‌های اخیر بارها شاهد آن در گوشه و کنار ایران بوده‌ایم.
در حاشیه اهدای کلیه یک معلم به دانش آموزش؛
معلم؛ نماد فداکاری، نماد عشق
معلمی تنها یک شغل نیست، معلمی نماد عشق به خوبی‌هاست و معلم این خوبی‌ها را با جان خود به نسل‌های بعد انتقال می‌دهد تا خوبی و مهرورزی در ایران همیشگی باشد.
تابستان و خطراتی که در کمین دانش آموزان است
تابستان همواره یادآور تفریحات و سرگرمی‌های متفاوت برای دانش آموزان است اما نگاه نادرست به مسئله تفریح سبب می‌شود تا برخی از نوجوانان در کمین خطراتی بیفتند که شاید هیچ‌وقت جبرانی برای آن نباشد.
از جنجال سوشا تا دستگیری 7 هفت بازیگر زن؛
چهره های معروفی که لیاقت الگو شدن ندارند
چه تلاش‌ها در برخی از رسانه ها می‌شود تا بازیگران و فوتبالیست‌ها را به‌عنوان الگوهای مناسب برای جوانان معرفی کنند اما دریغ از اندکی مراقبت و دقت در انتخاب چنین افرادی که در برخی موارد حتی صلاحیت الگو شدن برای خانواده خودشان را هم ندارند، چه برسد به اینکه بخواهند برای مردمان جامعه‌ای باریشه و اصل و نسب دار مانند ایران اسلامی الگو شوند.
شاخص‌های سلامتی کودکان را جدی بگیرید؛
جامعهٔ سالم، ارمغان دانش آموزان سالم است
سلامتی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها در جامعه به شمار می‌رود و ازاین‌رو آموزش‌وپرورش به‌عنوان نهاد تعلیم دهنده و تربیت‌کننده نسل‌های آینده، وظیفه سنگینی در قبال این مسئله در میان دانش آموزان دارد؛ موضوعی که از همان ابتدای امر و پیش از ورود دانش آموزان به مدارس مورد سنجش قرار می‌گیرد.
نقش نهاد آموزشی و پرورشی کشور در تحقق شعار سال؛
از شعار تا عمل به اقتصاد مقاومتی در دستان نهادهای آموزشی
نهادهای آموزشی و پرورشی کشور به‌عنوان گسترده‌ترین و فراگیرترین بخش کشور جایگاه قابل‌توجهی در تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» دارند.
سینما علیه ازدواج!!
روزی قرار بود با فیلم‌ها عاشقانه به استقبال افزایش ازدواج و ترغیب جوانان به این امر مهم بودیم اما امروز داستان‌های خیالی مملو از خیانت، مشقت و دروغ‌گویی، بیش از آن‌که حال‌وروز آمارهای ازدواج را خوب کند، عاملی برای سیاه نمایی علیه آن است.