جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷
مدیر کل راه آهن استان قم خبر داد:
مدیر کل راه آهن استان قم با اشاره به افزایش 31درصدی تعداد صندلی ها برای نوروز امسال، گفت: ستاد نوروزی راه آهن قم بصورت شبانه روزی از تاریخ 25 اسفند 96 تا 15 فروردین سال 97 در ایستگاه مرکزی راه آهن حضور دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم:
بیش از دو هزار هکتار نهال در قم کاشته خواهد شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به اینکه تعداد روزهای همراه با گردوغبار در استان قم از 5 روز در سال‌های اخیر به 105 روز در سال 96 رسیده است، گفت: در سال آینده با مشارکت بنیاد برکت دوهزار و 400 هکتار در اطراف قم برای جلوگیری از گردو غبار نهال کاری خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب استان قم مطرح کرد:
برخورد قاطع قضایی با هرگونه اخلال نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال/توقیف موتورسیکلت و خودروهای سلب آسایش عمومی
دادستان عمومی و انقلاب استان قم با اشاره به اینکه خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی که در حین حرکت مبادرت به استفاده از مواد محترقه و سلب آسایش عمومی کنند توقیف‌ می شوند، گفت: گشت‌های انتظامی و امنیتی در سطح شهر با هرگونه اخلال در نظم و امنیت و برهم زنندگان آسایش مردم برخورد قاطع قضایی خواهند کرد.
واریز یارانه سال۹۷ در پیچ و خم اختلافات دولت و مجلس
با توجه به پیچ و خم‌های ایجاد شده در موضوع واریز یارانه در سال آینده بین دولت و مجلس باید دید دولت بر سر حرف خود برای واریز یارانه به شکل سابق در سال ۹۷ خواهد بود.
در 17 اسفند ماه؛
همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی برگزار می شود
رئيس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي از برگزاری همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی در روز 17 اسفندماه خبر داد و گفت: 22 مقاله تایید و ارزیابی شده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم خبر داد:
تشکیل شورای امر به معروف در 95درصد ادارات قم/آموزش به 2300 معلم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به اینکه به دو هزار و 300 معلم در استان آموزش ضمن خدمت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر داده شده است، گفت:95 درصد از ادارات دولتی دارای شورای امر به معروف و نهی از منکر می باشند.
مدیر کل کمیته امداد استان قم:
قم در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد ، رتبه آخر کشور است
مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه از 1700 نفر معرفی شده به بانک 996 نفر وام دریافت کرده اند، گفت: قم در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد ، رتبه آخر کشور است.
سعید مستغاثی، منتقد سینما:
ستیزه جویی آمریکا و غرب با هنر و سینمای انقلابی، انکارناپذیر است
رییس سابق انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران تصریح کرد: آمریکا و غرب با هنر و سینمای انقلابی ما به شدت سر ستیز و جنگ دارد و این حقیقت انکارناپذیر است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم مطرح کرد:
راه اندازی اولین مدرسه شبانه روزی قرآنی در قم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به جذب 22 نفر در مدرسه قرآنی ، گفت: اولین مدرسه شبانه روزی قرآنی در سطح کشور را در امامزاده شاه جمال قم راه اندازی کرده ایم که حافظان در طی یکسال موفق به حفظ کل قرآن می شوند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان قم:
اولویت اول توسعه اقتصادی استان بخش گردشگری می باشد
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از راه اندازی تاکسی گردشگر در قم خبر داد و گفت: اولویت اول توسعه اقتصادی استان بخش گردشگری می باشد.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری قم:
بازارچه های موقت در شهر و مجتمع های بین راهی ایجاد خواهد شد
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری قم با اشاره به اینکه باید زمینه های عرضه و معرفی صنایع دستی فراهم شود، گفت: در ایام نوروز که شاهد حضور گسترده زائران در قم خواهیم بود که به همین دلیل بازارچه های موقت در قم و مجتمع های بین راهی ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم:
باید نگاه صنفی به سازمان نظام مهندسی حذف شود/ 5 هزار و 200 مهندس عضو سازمان هستند
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم از برگزاری نخستین جشنواره ملی و پنجمین جشنواره استانی رسانه و مهندسی خبر داد و گفت:سازمان نظام مهندسی هیچ هزینه ای برای دولت ندارد و نباید به این سازمان نگاه صنفی داشته باشیم و باید این نگاه حذف شود.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم:
33 هزار نفر در استان بی سواد هستند
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به شرکت صد نفر از سوادآموزان در طرح آموزش سواد رایانه در استان، گفت: 33 هزار نفر در گروه سنی 10 تا 49 سال در استان بی سواد هستند، باید عزم استانی داشته باشیم تا در سال آینده رشد خوبی را در کاهش آمار بی سوادی در قم داشته باشیم.
توریسم مذهبی و ذخایر طبیعی؛ اهرم های اشتغالزا در قم
ظرفیت های توریستی و نیز محیط طبیعی استان که از جمله آن می توان به دریاچه نمک و دریاچه حوض سلطان اشاره کرد نیز از جمله جاذبه های گردشگری قم است که می تواند اشتغال زایی خوبی برای استان داشته باشد.
معاون شهردار قم مطرح کرد:
پذیرایی از زائران نوروزی۹۷ در بوستان‌های فدک و غدیر
معاون شهردار قم گفت: در سال‌های اخیر بوستان‌های فدک و غدیر برای اسکان زائران با صرف هزینه‌های زیادی به‌عنوان کمپینگ آماده‌سازی شد که اقدامات موردنظر در بوستان فدک تکمیل و در بوستان غدیر در حال انجام است.