سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خبر داد:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه مشکل فاضلاب برخی مناطق بحرانی پردیسان تا سال 98 حل می شود، گفت: در هدر رفت آب نسبت به سال های قبل دو درصد کاهش داشته ایم.
فرمانده انتظامی استان قم خبر داد:
تامین امنیت زائرین در ایام نیمه شعبان با 4هزار نیروی پلیس
فرمانده نیروی انتظامی استان قم با اشاره به راه اندازی قرارگاه قائم در مسجد مقدس جمکران گفت:برای تأمین امنیت زائران نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران، ۴ هزار پلیس آماده خدمت هستند.
مدیر کل راه آهن قم خبر داد:
اختصاص 3 رام قطار تهران-جمکران و بالعکس در نیمه شعبان
مدیر کل راه آهن قم ازاختصاص 3 رام قطار ریل باس تهران – جمکران و بالعکس در روز نیمه شعبان خبر داد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم مطرح کرد:
افزایش پارکینگ محدوده جمکران به 200 هکتار در ایام نیمه شعبان/ فعالیت 70درصد ناوگان اتوبوسرانی در خدمت رسانی به زائران جمکران
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم با اشاره به اینکه 70درصد ناوگان اتوبوسرانی در نیمه شعبان به زائران خدمت رسانی می کنند، گفت: امسال پارکینگ محدوده جمکران به 200 هکتار در ایام نیمه شعبان افزایش داده شده است.
مدیر گروه قرآن و حدیث مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی خبر داد:
گردآوری حدود400هزارحدیث در پایگاه جامع الحدیث
مدیر گروه قرآن و حدیث مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی گفت: 6 اردیبهشت ماه از سه محصول جدید مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور که شامل پایگاه جامع‌الاحادیث و نرم‌افزار‌های معجم موضوعی «بحارالانوار2» و معجم موضوعی «کتب اربعه» می‌شود رونمایی خواهد شد.
رئیس دانشگاه قم:
دولت باید مالیات بخش تولید را کاهش دهد
حجت الاسلام عسگر دیرباز گفت: دولت برای ارتقای بخش تولید باید مالیات دریافتی از این بخش را کاهش دهد و از سوی دیگر بخش‌های غیرتولیدی را مکلف به پرداخت مالیات کند.
مدیر کل راه آهن استان قم خبر داد:
افزایش 31درصدی تعداد صندلی ها برای نوروز امسال
مدیر کل راه آهن استان قم با اشاره به افزایش 31درصدی تعداد صندلی ها برای نوروز امسال، گفت: ستاد نوروزی راه آهن قم بصورت شبانه روزی از تاریخ 25 اسفند 96 تا 15 فروردین سال 97 در ایستگاه مرکزی راه آهن حضور دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم:
بیش از دو هزار هکتار نهال در قم کاشته خواهد شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره به اینکه تعداد روزهای همراه با گردوغبار در استان قم از 5 روز در سال‌های اخیر به 105 روز در سال 96 رسیده است، گفت: در سال آینده با مشارکت بنیاد برکت دوهزار و 400 هکتار در اطراف قم برای جلوگیری از گردو غبار نهال کاری خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب استان قم مطرح کرد:
برخورد قاطع قضایی با هرگونه اخلال نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال/توقیف موتورسیکلت و خودروهای سلب آسایش عمومی
دادستان عمومی و انقلاب استان قم با اشاره به اینکه خودرو‌ها و موتورسیکلت‌هایی که در حین حرکت مبادرت به استفاده از مواد محترقه و سلب آسایش عمومی کنند توقیف‌ می شوند، گفت: گشت‌های انتظامی و امنیتی در سطح شهر با هرگونه اخلال در نظم و امنیت و برهم زنندگان آسایش مردم برخورد قاطع قضایی خواهند کرد.
واریز یارانه سال۹۷ در پیچ و خم اختلافات دولت و مجلس
با توجه به پیچ و خم‌های ایجاد شده در موضوع واریز یارانه در سال آینده بین دولت و مجلس باید دید دولت بر سر حرف خود برای واریز یارانه به شکل سابق در سال ۹۷ خواهد بود.
در 17 اسفند ماه؛
همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی برگزار می شود
رئيس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي از برگزاری همایش حوزه انقلابی، مسؤولیت‌های ملی و فراملی در روز 17 اسفندماه خبر داد و گفت: 22 مقاله تایید و ارزیابی شده است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم خبر داد:
تشکیل شورای امر به معروف در 95درصد ادارات قم/آموزش به 2300 معلم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به اینکه به دو هزار و 300 معلم در استان آموزش ضمن خدمت در زمینه امر به معروف و نهی از منکر داده شده است، گفت:95 درصد از ادارات دولتی دارای شورای امر به معروف و نهی از منکر می باشند.
مدیر کل کمیته امداد استان قم:
قم در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد ، رتبه آخر کشور است
مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه از 1700 نفر معرفی شده به بانک 996 نفر وام دریافت کرده اند، گفت: قم در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد ، رتبه آخر کشور است.
سعید مستغاثی، منتقد سینما:
ستیزه جویی آمریکا و غرب با هنر و سینمای انقلابی، انکارناپذیر است
رییس سابق انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران تصریح کرد: آمریکا و غرب با هنر و سینمای انقلابی ما به شدت سر ستیز و جنگ دارد و این حقیقت انکارناپذیر است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم مطرح کرد:
راه اندازی اولین مدرسه شبانه روزی قرآنی در قم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به جذب 22 نفر در مدرسه قرآنی ، گفت: اولین مدرسه شبانه روزی قرآنی در سطح کشور را در امامزاده شاه جمال قم راه اندازی کرده ایم که حافظان در طی یکسال موفق به حفظ کل قرآن می شوند.