سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸
محمد اسماعیل گل پرورش دهنده ماهی؛
پرورش دهنده ماهی سرآبی با بیان این که تنها بسیج سازندگی حامی ما در عرصه اقتصاد مقاومتی است، گفت: عدم حمایت دولت از طرح های اقتصاد مقاومتی نگران کننده است
فعال عرصه اقتصاد مقاومتی:
اجرایی شدن طرح های اقتصاد مقاومتی تنها راه حل کاهش بیکاری در کشور است
آقای حامدی یکی از فعالین عرصه اقتصاد مقاومتی می باشد که با پرورش شتر مرغ مانع خروج ارز از کشور و ایجاد اشتغال برای خود و دیگران شده است.
فعال اقتصاد مقاومتی :
مهمترین هدفم اشتغال زایی است
یکی از فعالان اقتصادی استان قم که در پرورش شتر فعالیت می کند مهمترین هدف خود از ایجاد این مجموعه را اشغال زایی اعلام می کند و می گوید که همچنان با قدرت بر کار خود ادامه خواهد داد.
با کمک بسیج سازندگی و اتکای به توانمندی داخلی؛
صادرات ماهیانه 20 تن قارچ سفید از قم به کشورهای خارجی
مسئول یکی از مجموعه های پرورش دهند قارچ دکمه ای قم با اشاره به اینکه بصورت مستقیم برای 35نفر اشتغال ایجاد کرده است، گفت:ما ماهیانه 27تن تولید قارچ داریم که نزدیک به 20تن این محصول با برند نگین سفید صادرات می شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه قم:
تداوم رکود اقتصادی برای کشور خطرات جدی به همراه دارد
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه قم تصریح کرد: بی شک تداوم رکود اقتصادی فعلی برای کشور آسیب ها و خطرات جدی به همراه دارد.
ترویج اخلاق دینی ؛ مهم ترین شرط تحکیم بنیان خانواده
توجه به اصل ذکر و یاد خدا، احترام به بزرگترها به ویژه والدین و نیز اتصاف به فضایل اخلاقی و تحصیل مجموعه کمالات و خصلت‌های پسندیده برای انسان در بستر محیط خانواده به مراتب فراهم تر است تا جاهای دیگر
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور
روزانه ۸ ایرانی به علت اعتیاد می‌میرند؛ مدیران سفارشی عامل بی‌تحرکی اقتصاد ایران؛ جیب مردم آمارها را تأیید می‌کند؛ متهم گرانی گوشت و کشتی فرنگی در آرزوی یک مدال طلا؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
یارانه مرداد «سه شنبه» واریز می‌شود
طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، یارانه مردادماه سه شنبه هفته جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
کالاهای اساسی در مدار گرانی؛
افزایش هفتگی قیمت‌ها به روایت آمار/ سفره مردم باز هم کوچکتر شد
آمارهای دولتی هم دیگر نمی‌توانند گرانی‌های کالاهای اساسی در بازار را کتمان کنند؛ قیمت برنج، حبوبات، مرغ، قند و شکر، تخم‌مرغ و چای نسبت به هفته گذشته باز هم بر مدار گرانی قرار گرفته است.
رونق تابستانی بازار خرید بنزین؛
آغاز جهش چراغ خاموش مصرف بنزین/ دولت کارت‌ سوخت را بازنشسته کرد
دولت با حذف سهمیه‌ها و عرضه تک نرخی بنزین درحالی کارت‌های سوخت را بازنشسته کرده که آمارهای رسمی از جهش چراغ خاموش مصرف تابستانی بنزین و ثبت رکوردهای جدید مصرف حکایت می‌کنند.
رکورد شکنی دولت یازدهم در واردات از چین/ بازار پکن در قلب تهران!
فرهنگ‌نگار: طی سال‌های ۹۲ و ۹۳ جمعاً بیش از ۲۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار کالا وارد کشور شده است که به‌طور میانگین در هر سال بیش از ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به واردات کالا از چین اختصاص یافته است.
نعمت‌زاده در جلسه علنی مجلس اظهار داشت:
شاهد فاجعه در بخش صنعت هستیم/ مشکلات فضای کسب‌وکار یکی از نقاط ضعف وزارت صنعت
وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز "رتبه ایران در فضای کسب و کار جهانی یکی از نقاط ضعف ماست"، گفت:‌ به‌دلیل کاهش سرمایه‌گذاری در بخش صنعت شاهد فاجعه هستیم.
وزیر کشور اعلام کرد:
مسکن مهر تصمیم غلطی نیست/ رشد اقتصاد با منابع موجود نهایتاً ۱.۵ تا ۳ درصد خواهد بود/ با این رشد، بیکاری و تورم ۲برابر می‌شود
وزیر کشور با بیان "منابع داخلی ما جوابگوی رشد ۸درصدی اقتصاد نیست"، گفت: با منابع موجود رشد اقتصاد نهایتاًً ۱.۵ تا ۳درصد خواهد بود که با این رشد، بیکاری و تورم در مدت کوتاه ۲برابر می‌شود.
دستور جهانگیری به نوبخت:
پرداخت حقوق مدیران دولتی در ضوابط اجرایی بودجه سال 95 ساماندهی شود/اعضای دولت از هرگونه پرداخت خلاف عرف و قانون جلوگیری کنند
معاون اول رئیس جمهور، رییس سازمان مدیریت را مکلف کرد تا هر چه سریعتر تمهیدات لازم برای ساماندهی پرداخت حقوق، دستمزد و تسهیلات رفاهی به مدیران دولتی را در ضوابط اجرایی بودجه سال 95 گنجانده و برای تصویب در هیأت دولت مطرح کند.
متن کامل قانون بودجه ۹۵
متن کامل قانون بودجه ۹۵ را منتشر شد.